MEYDANLAR İYİCE ISINDI !


MEYDANLAR İYİCE ISINDI !
Tarih : 15 Mayıs 2015, 16:45
Puan Ver : Meydanlar İyice Isındı !(10/10)6


Günün ilk mitinglerini Başbakan Davutoğlu Afyon'da, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Maraş'ta, MHP lideri Bahçeli ise Isparta'da yaptı.

Afyonkarahisar'da büyük bir kalabalığa hitap eden Ahmet Davutoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nu emeklilerle ilgili iddiasını ispata çağırarak, “İspat etsin istifa ederim” dedi. Başbakan, '-8 milyon emekli bin TL'nin altında maaş alıyor- iddiasını ispatlarsa, hemen istifa ediyorum. Seçime bile gitmiyorum. ABD'den gelen bir reklamcının eline tutuşturduğu kağıdı okuyor. Ona 'yalan söyle, gerisine karışma' demişler. Kılıçdaroğlu daha istatistik verirken yalan söylüyor. Bu adam yalancı' dedi.

Başbakan, Kılıçdaroğlu'nun “Bizim İsrail'de niye Büyükelçimiz yok” sorusuna da yanıt vererek, 'Bu dünyada yaşamıyor bu arkadaş galiba, başka bir yerde yaşıyor. Yani Mavi Marmara'dan haberi yok. Gazze'de katledilen çocuklardan haberi yok. Postallarla Mescid-i Aksa'ya giren o siyonistlerden haberi yok; dönüp bize soruyor, 'İsrail'de niye Büyükelçimiz yok' diyor. Be hey gafil, biz Mescid-i Aksa'ya postallarla girenle dost olmayız' ifadelerini kullandı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU

Kahramanmaraşlılara vaatlerini anlatan Kemal Kılıçdaroğlu ise, refahı tabana yayma sözü verdi. CHP lideri, 'Refahı tabana yayacağım. Ne ezen ne ezilen; insanca hakça düzeni getireceğim. Refahı tabana yaymazsanız bir avuç zenginimiz, milyonlarca yoksulumuz olur. Dedim ki -refahı tabana yaymak için ilk adım Ramazan ve Kurban Bayramı'nda emekliye birer maaş ikramiye vereceğim, sözüm sözdür-. Hemen koro halinde itiraz ettiler, 'emekliye bu parayı verirken nereden bulacaksın' diye. Ankara'daki beyler duysun, kaçak saraya bağlanan hortumları kesip emekliye parayı vereceğim' dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP iktidara gelirse 4 yıl sonra hiçbir ailenin gelirinin 700 liranın altında olmayacağı sözünü de verdi.DEVLET BAHÇELİ

Isparta'da konuşan Devlet Bahçeli'nin hedefinde ise Cumhurbaşkanı ve Başbakan vardı. Bahçeli, 'AK Parti aldığı yetkiyi layıkıyla kullanamamıştır. Heyecanları budamış, sevinçleri gölgelemiştir. Yenilgi olmuş milli prestijimizi azaltmıştır, çözülme olmuş varlığımızı tartışma konusu yapmıştır. Müzakere ile PKK ile masaya oturmuştur. Erdoğan ve Davutoğlu Türk ve Müslüman katilleri ile iş tutmuştur. Haçlı saldırılarını doğu-batı kaynaşması olarak sunan Erdoğan'dır. Sizler bir öğün aç diğer öğün tok yatarken Erdoğan Ankaraya Kaçaksaray dikmiştir' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sert eleştirilerini sürdüren Devlet Bahçeli, 'Erdoğan 24 gün daha ye iç dolaş. Erdoğan 24 gün daha sefa sür. Saltanatına devam et. Aldığın beddualar yoluna taş koyacaktır. Allah'ın adaleti yerini bulacak, Türkiye ise özgürlüğüne kavuşacaktır' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Meydanlar  İyice  Isındı    Afyonkarahisar  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER