MERSİN'DE OTOGAR GERGİNLİĞİ


MERSİN'DE OTOGAR GERGİNLİĞİ
Tarih : 12 Mart 2015, 17:36
Puan Ver : Mersin'de Otogar Gerginliği(8/10)4


Mersin'de bazı otobüs firmalarının, fiyatları yüksek bularak kentin yeni otogarı MEŞTİ'ye girmeme kararı almasıyla bir süredir devam eden gerginlik, yıkılan eski otogarda çalışma yapan bir iş makinesinin otobüs durağına çarpmasıyla yeniden tırmandı.

Kentte bir süredir devam eden otogar gerginliği, bugün bir iş makinesinin, içerisinde minibüs bekleyen yolcuların bulunduğu bir otobüs durağına çarpmasıyla gerilime neden oldu. Şubat ayı sonunda hizmete giren yeni otogara girmeme kararı alarak, yıkılan eski otogar yanında kurdukları çadırda faaliyet gösteren firma temsilcileri, kazanın kasıtlı olduğunu ileri sürerek kepçe operatörünü darp etti. Olaylar nedeniyle yıkılan eski otogardaki çalışmalar bir süreliğine durdurulurken, toplanan kalabalık, Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkililerine tepki gösterdi. Belediyeye ait Makina İkmal Müdürlüğü'ne yürümek isteyen grubu, polis ekipleri durdurdu. Yaşanan tartışmalar sırasında kalabalık arasından bir kişi fenalık geçirerek olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılırken, bölgeye çevik kuvvet polisi ve zırhlı araçlar sevk edildi.

Zaman zaman gergin anların yaşandığı olaylar sırasında gruptan bazıları, kaldırım taşlarını sökerek yola atarken, bazıları da geçen araçlara sataştı. Atılan taşlar nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'ndaki ulaşım bir süre aksadı. Öfkeli grup sakinleştirilerek bölgeden uzaklaştırıldıktan sonra yol yeniden araç trafiğine açıldı. Ekmek mücadelesi verdiklerini söyleyen firma temsilcileri, iş makinesinin bilinçli olarak durağa çarptığını ileri sürdüler.

Bu arada, iş makinesinin çarptığı otobüs durağının camları kırılırken, yaralananın olmadığı belirtildi.

(İHA)

 


Etiketler: Mersin  De  Otogar  Gerginliği  Mersin  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER