makedonya cumhurbaşkanı: 'gördüğüm bu manzara karşısında...'

MAKEDONYA CUMHURBAŞKANI: 'GÖRDÜĞÜM BU MANZARA KARŞISINDA...'

Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı İvanov’u, müze girişinde Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil karşıladı.

Tarih : 10 Nisan 2015, 18:39
Puan Ver : Makedonya Cumhurbaşkanı: 'gördüğüm Bu Manzara Karşısında...'(7/10)3


Bir dizi program kapsamında Nevşehir'e gelen ve Kapadokya'yı gezen Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov, 'Gördüğüm bu manzara karşısında etkilenmemek elde değil' dedi.

Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı İvanov'u, müze girişinde Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil karşıladı.

Cumhurbaşkanı İvanov'a Göreme Açık Hava Müzesi girişinde Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Göreme'nin kış manzarasının yer aldığı bir resim tablo hediye etti. Cingil Göreme'nin tarihi ve doğal güzelliklerin merkezi olduğunu söyleyerek, “Sizlere hediye etmiş olduğumuz resim Göreme'nin eşsiz manzaralarından birisidir. Göreme'ye hoş geldiniz” dedi.

Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov Göreme Açık Hava Müzesi içerisinde bulunan Elmalı, Yılanlı, Çarıklı ve Tokalı kiliseleri ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov, Kapadokya'nın muhteşem bir doğaya sahip olduğunun altını çizerek “Kapadokya'nın çok güzel doğası var. Gördüğüm bu manzara karşısında etkilenmemek elde değil. Göreme çok güzel bir yer” dedi.

Heyet müze ziyareti sonrası Göreme'den ayrıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Makedonya  Cumhurbaşkanı    Gördüğüm  Bu  Manzara  Karşısında    Nevşehir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER