KİM NEREDE NE KONUŞTU ?


KİM NEREDE NE KONUŞTU ?
Tarih : 14 Mayıs 2015, 16:33
Puan Ver : Kim Nerede Ne Konuştu ?(5/10)1


Günün ilk mitinglerini Başbakan Davutoğlu Muğla'da, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artvin'de, MHP lideri Bahçeli ise Zonguldak'ta yaptı.

Muğla'da coşkulu bir kalabalığa hitap eden Ahmet Davutoğlu, paralel yapı ve muhalefet partilerinin AK Parti karşısında ittifak kurduğunu söyledi ve ilginç bir benzetme yaptı. Davutoğlu, “Eskiden bir paralel vardı, şimdi bir üçgen mevcut; Halkların Demokratik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve paralel üçgeni” dedi.

Davutoğlu'nun hedefinde, iktidarı Adnan Menderes'in sonuyla tehdit eden eski savcı Celal Kara da vardı. Başbakan, “İhraç edilen savcılardan biri diyor ki; ‘Bu iktidarın sonu da Menderes'in sonu gibi olacak'. Biz darbecilere yol vermeyiz. Biz bu yola kefenimizi giyip, başımızı koymuşuz. Baş veririz, baş eğmeyiz” diye konuştu.KILIÇDAROĞLU'NDAN ‘HAZRETİ ÖMER'Lİ ANLATIM

Artvin'de partililerine hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu ise, Hazreti Ömer'in sözüyle oy istedi.

Bir ülkede adalet yoksa orada insanlar huzurlu olmaz, mutlu olmaz. Adalet bütün inançların ortak paydasıdır. Ne deriz ‘Hazreti Ömer'in adaleti' deriz. ‘Dicle kenarında iki koyun kaybolursa onun sorumlusu benim' diyor. Bırakın Dicle kenarını, Deniz Feneri'ni biliyorsunuz değil mi ? Ne oldu, beraat ettiler. Ne diyordu Almanya'daki hakim ‘Asıl failler Türkiye'de' diyordu. Şimdi asıl failler, Cumhurbaşkanı'nın uçağında bulunuyor. Bu ayıp Türkiye'ye yakışmıyor, inancımıza yakışmıyor, adalete yakışmıyor. Adalet son sığınağımızdır, son kalemizdir. Adaleti sağlamazsanız nereye gidecek bu millet. Adliyeleri kaldırılan bütün yerlerde yeniden açacağız” diye konuştu.BAHÇELİ'DEN CEMEVİ ÇIKIŞI

Zonguldak'ta konuşan Devlet Bahçeli de, bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacaklarını söyledi, ‘milli birliğimizi ve kardeşliği güçlendirecek yeni bir anayasa' vaadinde bulundu. Alevilere yönelik vaadini de anlatan Bahçeli, “Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız. Alevi inanç önderlerinin akademik seviyede eğitilmesi için ilahiyat fakültelerinde 'Tasavvuf İlimleri Bölümü' kuracağız” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Kim  Nerede  Ne  Konuştu    Muğla  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER