KILIÇDAROĞLU PROJESİNİN ARKASINDA


KILIÇDAROĞLU PROJESİNİN ARKASINDA
Tarih : 22 Mayıs 2015, 17:39
Puan Ver : Kılıçdaroğlu Projesinin Arkasında(5/10)1


CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul'da dünyanın 4. büyük projesini açıkladığını belirterek, “Anadolu görkemli günlerine kavuşacak. Anadolu kimsenin önünde eğilmeyecek ve görkemli günlerine kavuşacak. İnsan doğduğu toprakları işsizlikten terk eder' dedi.

Cacabey Meydanı'nda Kırşehirlilere hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, '13 yılda esnafın mı, memurun mu, işsizin mi sorunlarını çözdüler?' diyerek iktidara yüklendi. Bölünmeden ve ayrışmadan yeni sayfa açmak zamanı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, '13 yıllık kredinin sonu geldi. 13 yılda hiçbir şey yapmadın bizden de sana oy yok diyeceğiz. 6 milyon 300 bin işsizimiz var. Milletvekilinin kürsüye çıkıp Kırşehir'in şu sorunu var dediğini duydunuz mu? Onun için Türkiye diyor ki her yerde sorun var. Kırşehir'in sorunlarını çözmek için yetki verin, bir düşünün kurtuluşun yolu beraber çalışmaktan geçiyor. Birlikte çalışacak ve birlikte mücadele edeceğiz. İstanbul'da yüz yılın projesini açıkladım. Dünyanın dördüncü büyük projesini açıkladım. Her şey İstanbul'a, Kırşehir'e, Konya'ya, Kayseri'ye ne olacak? Anadolu görkemli günlerine kavuşacak. Anadolu kimsenin önünde eğilmeyecek ve görkemli günlerine kavuşacak. İnsan doğduğu toprakları işsizlikten terk eder' dedi.'SİZLERİN VİCDANINA SESLENİYORUM'

Devletin en üst makamlarında görev aldığını anlatan Kılıçdaroğlu, 'Ne köşe döndüm ne de zengin oldum. Orta halli bir ailenin çocuğuyum ben, benim kardeşlerim ve çocuklarım da sizler gibi yaşıyor. Devletin bütçesinden sonra en büyük bütçeyi yedi yıl yönettim. Kimse bana kul hakkı yedi diyemez. Benim inancım kul hakkı yememeye yöneliktir. İnancı ve yaşam tarzını siyasete malzeme etmedim ve etmeyeceğim. Gözünü sevdiğim emekli yıllarca çalıştın bu ülke için, 2002 de bir kanun çıkardılar 'emekliye refahtan pay verilmez' diye. Emekli kardeşim 13 yıldır fedakarlık yapıyor. Ama şimdi torun ve çocuklarından kaçıyor harçlık veremiyorum diye. Emekliye dedim ki sana Ramazan ve Kurban Bayramı'nda ikramiye vereceğim diye kaçak saraya akan bütün hortumları kesecek ve ikramiye vereceğim, sözüm söz. Öfkenizi sandıkta anlatacaksınız. Sandığa gidecek ve haramilere dersini vereceksiniz. İktidara geldiğinde neyi nasıl yapacağımızı anlatıyoruz. Onların ne yaptığını millet gördü. Yoksulluğu bitireceğiz. Türkiye'yi marka haline getirecek, emekliye 2 maaş ikramiye vereceğiz. Paranın olduğunu bizlerde biliyoruz. Emekli için kaynak yok diyorlarsa emekli de '7 Haziran'da kusura bakma benden de sana oy yok' desin. İşsizliğin ne olduğunu onlar bilmez, onların çocukları KPSS olmadan işe girer ve devlet memuru olurlar. İlk altı ay içerisinde çiftçi için mazot 1.5 lira olacak. Kırşehir'de yıllardır çevre yolu neden yapılmıyor? Sizlerden sadece 4 yıl için yetki istiyorum. 4 yıllık yetki verin, taşeron işçi diye bir kadro olmayacak. Türkiye bu bölgenin yıldızı olacak. Daha güçlü bir Türkiye ve büyüme için insani gelişmişlik seviyesinde seviyesinin yükselmesi lazım. Ankara'daki beylerde İstanbul'daki proje için yanlıştır diyemiyorlar. Kişi başı milli geliri 30 bin dolara çıkaracağız. Ben ülkem ve vatandaşım için çalışıyorum. Hangi partiye oy verdi ise verdi ama bu seçimde bütün vatandaşların oyunu istiyorum. Sandığa giderken gerekçe ne olursa olsun CHP'ye oy vermemiş vatandaşı ikna edeceksiniz. Yeni bir başlangıç yapalım. 4 yıllık süre isteyeceksiniz. Omuz omuza güler yüzle sandığa gidelim ve bir deneyim bakalım sözlerini yerine getirecek mi? Bende sizlere söz veriyorum, sizin için çocuklarımız, ülkemiz ve bayrağımız için çalışacağım. Sizler bayrağımız, çocuklarım için ter dökeceğim. Her alın teri sizlere helal olsun diyeceğim' diye konuştu.

Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, Kırşehir Milletvekili adayı Yılmaz Zengin ve Rıfat Ertem'i halka tanıtarak Kırşehir'den ayrıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Kılıçdaroğlu  Projesinin  Arkasında  Kırşehir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER