kerry'den önemli gece yarısı telefonu

KERRY'DEN ÖNEMLİ GECE YARISI TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün nükleer güvenlik zirvesi çerçevesinde ABD'ye hareket edecek. Bu ziyaret öncesinde ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasındaki telefon görüşmesi dikkat çekti.

Tarih : 29 Mart 2016, 08:59
Puan Ver : Kerry'den Önemli Gece Yarısı Telefonu(7/10)6


Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat  11.00'de  İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan  Washington'a hareket edecek. Erdoğan'nın ABD'de camii açılış törenine katılımını da içeren  bu ziyareti, ikili değil uluslar arası bir toplantıya katılım boyutu taşıyor.

 

Erdoğan'ın bu ziyareti öncesinde  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile 28 Mart akşamı,  ABD Dışişleri Bakanı Kerry arasındaki telefon  görüşmesi dikkat çekti.

 

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgilere göre;  Kerry görüşmede, Türkiye'de meydana gelen terör saldırılarına ilişkin başsağlığı mesajını iletti.Görüşmede, Suriye'deki son gelişmeler,  terör örgütü IŞİD ile mücadele konusunda atılan ortak adımlar, Irak ve Libya başta olmak üzere Ortadoğu'daki gelişmeler,  Kıbrıs  ve Rusya konuları gündeme geldi.Görüşmede ayrıca, PKK  ve diğer terör örgütleriyle mücadelede  işbirliğinin arttırılması hususları hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.
Etiketler: Kerry  Den  Önemli  Gece  Yarısı  Telefonu    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER