Kente çöken kara dumana Vali'den ilginç yorum: Gördüğünüze inanmayın

KENTE ÇÖKEN KARA DUMANA VALİ'DEN İLGİNÇ YORUM: GÖRDÜĞÜNÜZE İNANMAYIN

Manisa'da hava kirliliği endeksi 100'ü geçti. Şehrin üzerine kara bulutların çökmesiyle ilgili konuşan Vali ise, "Gördüğünüze inanmayın. Bu kirlilik değil, hava basıncı" dedi.

Tarih : 11 Kasım 2017, 20:50
Puan Ver : Kente Çöken Kara Dumana Vali'den İlginç Yorum: Gördüğünüze İnanmayın(7/10)3

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonu verilerine göre "Hassas" olarak belirlenen Manisa'daki hava kirliliği Spil Dağı Milli Parkından görüntülendi.

KİRLİLİK HASSAS DEĞERLERE ULAŞTI

Manisa kent merkezinin üzerini kaplayan siyah hava tabakası korkunç bir görünüm sergiledi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonu verilerine göre ulusal sınır değerleri 70 iken Manisa'da hava kalitesi indeksi 102 olarak ölçüldü. Manisa'nın kömür madenlerinin bulunduğu ilçesi Soma'da ise değerler 110'u gösterdi. 101 ile 150 arası 'Hassas' olarak nitelendirilen değerler korkuttu.

VALİ: HAVA KİRLİLİĞİNİ GÖSTERMEZ

Manisa kent merkezinin üzerini kaplayan siyah hava tabakası korkunç bir görünüm sergilerken, siyah hava tabakası Manisa'nın Spil Dağı Milli Parkından görüntülendi. Durumu değerlendiren Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise durumun hava koşullarından kaynaklandığını ve mutlak bir kirliliğe işaret etmediğini belirterek, "Devamlı gözlemlediğim bir şey. O hava basıncıyla ilgili. Her zaman gözlemsel teşhisler hava kirliliğine işaret etmiyor. Bizim hava kirliliğini ölçen raporlayan analiz eden ölçüm istasyonlarımız var.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Kente  Çöken  Kara  Dumana  Vali  Den  İlginç  Yorum  Gördüğünüze  İnanmayın    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER