Kaza kurbanı şehidi binler uğurladı, cami avlusu doldu taştı

KAZA KURBANI ŞEHİDİ BİNLER UĞURLADI, CAMİ AVLUSU DOLDU TAŞTI

Mardin'in Nusaybin ilçesinde göreve giderken meydana gelen trafik kazasında şehit düşen Özel Harekat Polisi Abdulvahit Tanış'ın cenaze törenine binlerce kişi katıldı.

Tarih : 07 Kasım 2017, 17:20
Puan Ver : Kaza Kurbanı Şehidi Binler Uğurladı, Cami Avlusu Doldu Taştı(5/10)1

Mardin'in Nusaybin ilçesinde göreve giderken meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Özel Harekat Polisi Abdulvahit Tanış (29) son yolculuğuna gözyaşları içerisinde uğurlandı.

EŞİ VE ANNESİ AĞITLAR YAKTI

Merkez Kemaliye Camii avlusunda Özel Harekat polisleri tarafından Türk Bayrağına sarılı tabutu getirilen Tanış'ın eşi ve annesi ağıtlar yakarken, eşi Özden Tanış'ın birlikte çekildikleri fotoğrafı tören boyunca elinde tutması ve tabutun üzerini çiçekle bezemesi dikkatlerden kaçmadı.

Annesinin de tabutu başında sessiz ağıtlar yaktığı Tanış'ın cenaze merasimi özgeçmişinin okunmasıyla başladı. Daha sonra İl Müftüsü Ercan Aksu tarafından yaptırılan dua ve helallik alınmasının ardından yine Müftü Aksu tarafından cenaze namazı kıldırıldı.CENAZE NAMAZINA BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Binlerce kişinin katıldığı cenaze namazının ardından Tanış'ın naaşı, merkeze bağlı Arzular Kabaköy beldesine defnedilmek üzere gönderildi

Cenaze törenine Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Milletvekili Hacı Osman Akgül, Belediye Başkanı Ercan Çimen, şehit babası Abdurrahman Tanış, ilçe ve belde belediye başkanları, şehidin aile bireyleri, kurum müdürleri, AK Parti, CHP ve MHP İl Başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Ayrıca cenaze töreninde Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı, Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı ve diğer bakanlık ve kuruluşların çelenkleri de yer aldı. Haberin diğer fotoğrafları:

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Kaza  Kurbanı  Şehidi  Binler  Uğurladı  Cami  Avlusu  Doldu  Taştı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER