'KARŞI ÇIKMALARININ NEDENİ İLKESEL DEĞİL KİŞİSEL'


'KARŞI ÇIKMALARININ NEDENİ İLKESEL DEĞİL KİŞİSEL'
Tarih : 25 Mayıs 2015, 17:39
Puan Ver : 'karşı Çıkmalarının Nedeni İlkesel Değil Kişisel'(8/10)4


Başkanlık sisteminin istikrar ve güven ortamına katkı sağlayacağını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sisteme karşı çıkılmasının nedeninin ilkesel değil kişisel olduğunu söyledi.

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nın “Başkanlık Sistemi” Panelinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Biz başkanlık sistemiyle bir üst lige çıkacağız' dedi. 'Niye bir Türk tipi başkanlık sistemi olmasın' diye devam eden Erdoğan, 'Bunu gerçekleştirecek potansiyel bizde var. Başkanlık sistemi istikrar ve güven ortamına katkı sağlayacaktır. Başkanlık sistemine karşı çıkılmasının nedeni ilkesel değil kişiseldir' dedi. Erdoğan, ısrarla başkanlık sistemini dillendirmelerinin sebebinin 'istikrar ve güven ortamı' için olduğunu da kaydetti.DOĞAN MEDYA GRUBUNA ELEŞTİRİLERİNİ SÜRDÜRDÜ

Doğan Medya Grubuna yönelik eleştirilerini de sürdüren Erdoğan, 'Benim fotoğrafımı koyup altına 'yüzde 52'yle seçilen Cumhurbaşkanına idam' diye yazıyorsun. Kontra bir cevap gelince de hemen çark ediyorsun. Bu mesele bir cibilliyet meselesidir. Karakter meselesidir. Beyefendi rahatsız olmuş. Sen ne istiyorsun? Bunların başkanlık sistemine karşı olmaları darbecilere olan aşklarındandır. Bunlar bir araya geldikleri toplantılarda şunu konuşuyorlar 'Biz nasıl yaparız da bunları göndeririz. Siyahla beyazı nasıl yan yana getiririz'. 14 partiyi bir araya getirdiler. Ne oldu? Çatı başlarına çöktü' ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler:   Karşı  Çıkmalarının  Nedeni  İlkesel  Değil  Kişisel    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER