Kalp Hastalıklarının ilk başlangıcı ne zaman oldu ?

KALP HASTALIKLARININ İLK BAŞLANGICI NE ZAMAN OLDU ?

Uzmanlar tarafından üzerinde araştıma yapılan 3 bin 200 yıl önce yaşayan Kral Merneptah'ın mumyasında ilginç bir bulguya uşalştı. Mumyada kalp hastalığına raslanması uzmanlarda şaşkınlık yaşattı.

Tarih : 04 Eylül 2015, 09:46
Puan Ver : Kalp Hastalıklarının İlk Başlangıcı Ne Zaman Oldu ?(5/10)2


Uzmanlar tarafından üzerinde araştıma yapılan 3 bin 200 yıl önce yaşayan Kral Merneptah'ın mumyasında ilginç bir bulguya uşalştı.Mumyada kalp hastalığına raslanması uzmanlarda şaşkınlık yaşattı.Artık doktorlar bu araştırma sayesinde her hastalığınızı yediğiniz gıdalara yoramayacak. Gerçek 3 bin yıllık sır mumyalar sayesinde gün yüzüne çıktı. 3 bin yıl önce insanların margarin yağ tüketmediğini anlamak mümkün.

Ancak o dönemde de kalp hastalıklarının görülmesi ise ilginç. Kalp hastalıklarının 3 bin yıllık bir geçmişi olduğunu biliyor muydunuz!

Beslenme uzmanları ve diyetisyenlerin kalp sağlığı ve modern yaşam tarzı arasında kurdukları ilişkiye büyük darbe: 3 bin 200 yaşındaki Mısır mumyası da kalp hastalığından mustaripmiş. Uzmanlar ise bu konuda oldukça şaşkın. Kalp hastalıklarının o dönemde dahi görülmesi oldukça şaşırtıcı bulundu.modern yaşam tarzı arasında kurdukları ilişkiye oldukça ses getirecek büyük darbe: 3 bin 200 yaşındaki Mısır mumyası da kalp hastalığından mustaripmiş. Uzmanlar ise bu konuda oldukça şaşkın.
Etiketler: Kalp  Hastalıklarının  İlk  Başlangıcı  Ne  Zaman  Oldu      haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER