KALAŞNİKOFLU KİŞİLER 130 BİN TL'Yİ GASP ETTİ


KALAŞNİKOFLU KİŞİLER 130 BİN TL'Yİ GASP ETTİ
Tarih : 20 Mayıs 2015, 18:03
Puan Ver : Kalaşnikoflu Kişiler 130 Bin Tl'yi Gasp Etti(9/10)5


Şırnak'ın Cizre ilçesinde yüzleri maskeli kalaşnikoflu 4 kişi, güpegündüz durdurdukları araçta bulunan 130 bin lirayı alarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgilere göre olay, İdil Caddesi Botan Hastanesi mevkiinde meydana geldi. Cizre ilçesinde bir dövizciye ait 130 bin lirayı bankaya götürmek için yola çıkan 27 AUP 54 plakalı özel otomobil, iş yerinden 500 metre uzaklıkta yüzleri maskeli kalaşnikoflu dört kişi tarafından durduruldu. Silahlı soyguncular araç içerisinde bulunan üç kişiyi tehdit ederek araç içerisinde 130 bin lira bulunan çantayı alarak bir araçla Nur Mahallesi'nin ara sokaklarına kaçıp izlerini kaybettirdi.

Yaşanan olayın ardından bölgeye gelen zırhlı araçlarla polis ekipleri sevk edildi. Polisin olay yeri çevresinde geniş güvenlik önlemi almasından sonra olay yeri inceleme ekibi araç üzerinde ve araçta geniş çaplı inceleme yaparken, Cizre Emniyet Müdürü Ayhan Altok da olay yerine gelerek hem döviz şirketi sahibinden hem de görevli polis memurlarından bilgi aldı.

Olay yerine gelen döviz bürosu sahibi Selim Sapan, döviz bürosundan bankaya 130 bin lirayı götürürken biri araç şoförü yüzleri maskeli kalaşnikoflu dört kişi tarafından yollarının kesildiğini söyledi. Sapan, araçta bulunan 130 bin lirayı alıp araçla Nur Mahallesi'nin ara sokaklarına kaçtıklarını belirtti.

Sapan, 'Tek tesellimiz araçta bulunan üç kişinin olaydan zarar görmeden kurtulmalarıdır. Bu olay bugün benim başıma geldi ancak başka insanların da mağdur olmaması için olayı gören vicdanlı kişilerin ya polise ya da bizlere bilgi vermesini rica ediyorum' dedi.

Yaşanan olayın ardından polis kaçan silahlı soyguncuları yakalamak için geniş çaplı bir araştırma başlatırken, otomobil daha detaylı bir inceleme için Şehit Murat Akançay Karakolu'na götürüldü.

(İHA)

 


Etiketler: Kalaşnikoflu  Kişiler  130  Bin  Tl  Yi  Gasp  Etti  Şırnak  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER