Kadın Yolcuyu İndirmek İsteyen Halk Otobüsü Şoförüne 30 Gün Çalışmama Cezası

KADIN YOLCUYU İNDİRMEK İSTEYEN HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜNE 30 GÜN ÇALIŞMAMA CEZASI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tartıştığı kadın yolcuyu otobüsten indirmek isteyen özel halk otobüsü şoförüne, 30 gün çalışmama cezası verdi; aracını da 3 gün trafikten men etti.

Tarih : 02 Kasım 2017, 14:00
Puan Ver : Kadın Yolcuyu İndirmek İsteyen Halk Otobüsü Şoförüne 30 Gün Çalışmama Cezası(8/10)4

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit'te tartıştığı kadın yolcunun otobüsten inmesini isteyen özel halk otobüsü sürücüsüne 30 gün çalışmama cezası verirken, araç da 3 gün süre ile trafikten men edildi.

"ÖZEL ARACIM İN AŞAĞIYA"

İzmit'te halk otobüsünün sürücüsü, durakta bekleyen 2 kişiyi araçtaki yolcuların ikazı üzerine son anda fark ederek durdu. Durağın ilerisinde duran otobüse yolcular bindi. Sürücü, yolculara yavaş hareket ettiklerini söyleyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine başlayan tartışma sırasında aracı durduran sürücü, yerinden kalkarak kadın yolcudan otobüsten inmesini istedi. Diğer yolcular ise sürücüye kamu hizmeti yaptığını hatırlattı. Sürücü, "Konuşma, bu benim özel arabam iner misiniz aşağıya" diye çıkışınca, yolcular, "Bu senin özel araban olsa da amme hizmeti yapıyorsun" sözleriyle cevap verdi.

3 GÜN TRAFİKTEN MEN, 30 GÜN ÇALIŞMAMA CEZASI

Özel halk otobüsü sürücüsünün yolcusuna kötü davrandığı yönünde ihbar alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tanıkların ifadelerini dinleyip, aracın kamera görüntülerini inceledi. Meclis kararı ile sürücüye 30 gün çalışmama cezası verilirken, araç ise 3 gün süre ile trafikten men edildi.

Otobüs, 3 gün süreyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otobüs garajına çekildi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Kadın  Yolcuyu  İndirmek  İsteyen  Halk  Otobüsü  Şoförüne  30  Gün  Çalışmama  Cezası  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER