kabaktan 32 çeşit tatlı ve yemek çıkar mı ?

KABAKTAN 32 ÇEŞİT TATLI VE YEMEK ÇIKAR MI ?

İşletme sahibi Selim Akgün, bu yıl ikincisini düzenledikleri ’2. Kabak Festivali’ münasebetiyle müşterilerine 32 ayrı kabak tatlısı ve yemeğini sunduklarını belirtirken, kabakların tamamen organik olduğunu söyledi.

Tarih : 27 Şubat 2015, 17:36
Puan Ver : Kabaktan 32 Çeşit Tatlı Ve Yemek Çıkar Mı ?(8/10)4


Trabzon'da bir pastahane işletmesi tarafından düzenlenen Dünya 2. Kabak Festivali'nde kabağın 32 türlü tatlı ve yemeği yapıldı.

İşletme sahibi Selim Akgün, bu yıl ikincisini düzenledikleri '2. Kabak Festivali' münasebetiyle müşterilerine 32 ayrı kabak tatlısı ve yemeğini sunduklarını belirtirken, kabakların tamamen organik olduğunu söyledi.

Balıkesir ilinde yetiştirdikleri kabakları Trabzon'da farklı damak tatlarıyla müşterilere sunduklarını ifade eden Akgün, “Dünya Kabak Festivali'nin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Dünyada organik ürünlerden kala kala kabaklar kaldı. Müşterilerimize sunduğumuz kabakları özel olarak keçi gübresiyle tamamen organik olarak kendimiz yetiştiriyoruz. Şu an tam 13 ton kabağımız oldu. Çeşit olarak çorbasından pilavına, tatlısından pastasına kadar 32 çeşit ürünümüz var. İleride daha geniş kapsamlı olarak çeşitlerimizi dünyaya duyuracağız. Dondurmasını da yapacağım. Bu işletme 1924 yılında kuruldu. Bundan sonra doğal ve güzel ürünleri müşterilerimize sunacağız” dedi

(İHA)

 


Etiketler: Kabaktan  32  Çeşit  Tatlı  Ve  Yemek  Çıkar      Trabzon  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER