izmir'de iki patlama

İZMİR'DE İKİ PATLAMA

İzmir'in Bornova ilçesinde polisin şüpheli paketi fark ederek çevre güvenliğini almasından kısa süre sonra, 5'er dakika aralıkla 2 patlama meydana geldi.

Tarih : 12 Ağustos 2015, 09:38
Puan Ver : İzmir'de İki Patlama(5/10)5


İzmir'in Bornova ilçesinde polisin Çamdibi Polis Merkezi ve MHP Bornova İlçe Başkanlığı'na bağlı temsilcilik önünde şüpheli paketi fark ederek, çevre güvenliğini almasından kısa süre sonra 5'er dakika aralıkla 2 patlama meydana geldi. Olayda maddi hasar meydana geldi.



Edinilen bilgiye göre Çamdibi Pazaryeri yanında bulunan Çamdibi Polis Merkezi'nin yan sokağında şüpheli paket olduğunu fark eden polis, çevre güvenliğini alarak bomba imha uzmanı ekip çağırdı. Ekip beklendiği sırada, karakol yan sokağındaki ve yakınında yer alan MHP Bornova İlçe Başkanlığı Çamdibi-Altındağ temsilciliği önündeki şüpheli paketlerde 5 dakika arayla 2 patlama meydana geldi.



Patlamaların ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi yönlendirildi. Patlamalar nedeniyle olay yeri yakınlarında bulunan araçlarda hasar oluşurken, paketlerin şüpheli görülerek çevre güvenliği alınmasının muhtemel yaralanma ve ölümlerin de önüne geçtiği belirtildi.



Kimlik Tespit ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, patlamaların meydana geldiği alanlarda inceleme başlattı.



İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, akşam saatlerinde karakolun yan sokağı ve çok yakınında bulunan bir partinin temsilciliği önünde 2 patlamanın yaşandığını bildirdi.



Konuyla ilgili uzman ekiplerin inceleme başlattığı bilgisini veren Uzunkaya, "Olayda ölen ya da yaralanan yok. İncelemeyi detaylı şekilde sürdürüyoruz" açıklamasında bulundu.








Etiketler: İzmir  De  İki  Patlama    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER