İzmir, rakiplerinden hızlı çıktı! Başkan'dan yerli otomobil hamlesi

İZMİR, RAKİPLERİNDEN HIZLI ÇIKTI! BAŞKAN'DAN YERLİ OTOMOBİL HAMLESİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, İzmir sanayi ve iş dünyası, otomotiv, yan sanayi sektörlerinin temsilcilerini ve siyasi partilerin il başkanlarını ortak toplantıya davet etti.

Tarih : 11 Kasım 2017, 12:00
Puan Ver : İzmir, Rakiplerinden Hızlı Çıktı! Başkan'dan Yerli Otomobil Hamlesi(7/10)3

Yerli otomobildeki babayiğitler belli olduktan sonra sırada hangi ilde üretileceği kaldı. Yerli otomobilin üretileceği yer için Konya, Kocaeli, Eskişehir, İzmir gibi illerin adı geçiyor. İller arasında hem hızlı hamleyi yapan İzmir oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir sanayi ve iş dünyası ile otomotiv ve yan sanayi sektörlerinin temsilcilerini, TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerin il başkanlarını ortak toplantıya davet etti.

İZMİR'İN TEK GÜNDEMİ!

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir sanayi ve iş dünyası ile otomotiv ve yan sanayi sektörlerinin temsilcilerine "birlikte hareket" çağrısı yaparak ortak toplantıya davet etti. İzmir milletvekilleri ile TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerin il başkanlarının da davet edildiği toplantının tek bir gündem maddesi var: Yerli otomobil üretimi için İzmir'in seçilmesi

BAŞKAN'DAN ÇAĞRI: BİRLİKTE HAREKET EDELİM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "yerli otomobil üretimi"nde tercihin İzmir'den yana kullanılması için kentte bir "güçbirliği" oluşturulmasını istedi. İzmir sanayi ve iş dünyası ile otomotiv ve yan sanayii sektörlerinin temsilcilerine "birlikte hareket" çağrısı yapan Başkan Kocaoğlu, bu isimlerle Salı günü gerçekleştireceği toplantıya İzmir milletvekilleri ile TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerin il başkanlarını da davet etti.

BAŞKAN'DAN DAVET MEKTUBU: EL ELE VE HIZLI HAREKET ETMEMİZ LAZIM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, davet mektubunda, "Türk sanayinin son yıllardaki en önemli hamlelerinden biri olacağına inandığımız 'yerli otomobil üretimi'nde tercihin İzmir'den yana kullanılması, hiç kuşkusuz hepimizin ortak dileğidir. Bu düşüncemizin temenniden gerçeğe dönüşmesi ise ancak el ele vermemiz ve hızlı hareket etmemizle mümkün olabilecektir" ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: İzmir  Rakiplerinden  Hızlı  Çıktı  Başkan  Dan  Yerli  Otomobil  Hamlesi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER