İSTANBUL'DA ZABITAYA SİLAHLI SALDIRI


İSTANBUL'DA ZABITAYA SİLAHLI SALDIRI
Tarih : 27 Mart 2015, 16:06
Puan Ver : İstanbul'da Zabıtaya Silahlı Saldırı(9/10)5


Bakırköy'de dilencilere yönelik operasyon yapan zabıta ekiplerine, kağıt toplayıcısı oldukları iddia edilen kişiler tarafından pompalı tüfekle ateş açıldı.

Olay, Şenlikköy Mahallesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre, dilencilere yönelik operasyon gerçekleştiren zabıta ekiplerine kağıt toplayıcısı olduğu öne sürülen kişiler tarafından pompalı tüfekle ateş açıldı.

Olayda zabıta aracına mermi isabet ederken, şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Saldırganlar olayın ardından araçla kaçtı. Olay yerine sevk edilen polis, saldırganları kısa sürede yakaladı.

Olay yerine gelerek inceleme yapan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, kağıt toplayıcılarıyla zabıta ekipleri arasında daha önce de sorunlar yaşandığını belirterek, “Maalesef bir iki saat kadar önce kağıt toplayıcılar, dilenciler, kanun dışı şekilde Bakırköy'de iş yapmak isteyen birtakım insanlar, görevi başında bulunan zabıta ekiplerimize yönelik bir saldırısı oldu. Ama emniyet müdürümüze de teşekkür ediyorum.

Bu işin failleri gözaltına alındı. Biz ilçemizde bu tür hukuk dışı uygulamalara izin vermeyeceğiz. Bu tür alçakça saldırılar bizi yıldıramayacak.

Kağıt toplayıcı arkadaşlar, daha önce yaptıkları bu hukuk dışı uygulamalar karşısında zabıta denetimlerinden duydukları rahatsızlıkla birkaç zamandan bu yana süren bir sürtüşmeleri vardı. Zannedersem buna yönelik bir gözdağı verme niteliğinde bir taciz olmuştur” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: İstanbul  Da  Zabıtaya  Silahlı  Saldırı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER