istanbul'da denize girilecek yerler

İSTANBUL'DA DENİZE GİRİLECEK YERLER

İstanbul ilinin göbeğinde dinlence havası yaşamak adına tatile gidemeyen kişiler denize girmek için oldukça uzaklara gitmenize lüzum yok.

Tarih : 25 Mayıs 2015, 13:48
Puan Ver : İstanbul'da Denize Girilecek Yerler(9.5/10)11


İstanbul ilinin göbeğinde dinlence havası yaşamak adına tatile gidemeyen kişiler denize girmek için oldukça uzaklara gitmenize lüzum yok. İstanbulda denize girilecek yerler güzel bir yaz tatili yapmanıza yeter de artar. Her tarafı denizlerle çevrili olan İstanbul ilinin göbeğinde yer edinen plajlar, günübirlik olarak yapacağınız tatiliniz için geniş seçenekleri sizlere sunmaya devam ediyor.

Kısa bir müddet öncesine kadar Kilyos, Şile, Adalar vs benzer biçimde muayyen bölgeler dışında kirlenme nedeniyle denize girilemeyen İstanbul ilinde Büyükşehir Belediyesinin icra ettiği yoğun arıtma çalışmaları neticesinde, bugün bir hayli kumsal noktasında denize girme şansına haiz İstanbul ilinde yaşayan yurttaşlarımız.

Halkın bütçesine göre ilk tahmin edebileceği plajlar Belediye plajlarıdır. Daha evvel açığı halk plajlarına ekstradan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa yakasında 3 plajı daha hizmete sokmayı planlanmaktadır. Çiroz, Güneş ve Florya plajları güneydeki benzerlerini aratmıyor. Bu plajlara gidip serinleyen kişilerin ciddi anlamda memnun kaldıkları bilinmektedir. İstanbul plajları bu olumlu gelişmeler sayesinde adından söz ettirmeye başlamış durumda.

Avrupa yakasında denize girilecek bölgeler bu 3 plajdan ibaret değil. İstanbul iline yaklaşık olarak bir saat uzaklıkta yer alan Kilyos, yenilenen Çanta, Selimpaşa, Kumburgaz ve Silivri plajları belediyenin ambulans hizmetiyle daha da güvenilir kumsallar haline gelecek. Bu yerlerde yaz tatilinizi geçirerek serinlemenin keyfine varabilirsiniz. Karaburun'un 5 kilometrelik plajı da tatilcilerin en gözde yerlerinden birisi olacak gibi görünüyor.

Anadolu yakasında da Caddebostan, Suadiye mevcut. Kadıköy Belediyesi bu sene üçü ücretli, dört halk plajı daha inşa etmeyi hedefliyor. Otoyolların yenilenmesiyle yaz aylarında 800 bin aracı ağırlar duruma varan Şile ise sıkça boğulma vakalarıyla gündeme geliyordu. Bu yaz Büyükşehir Belediyesi Ayazma, Ağlayankaya, Uzunkum ve Kumbaba'da 55 ambulans çalıştıracak. Her 300 metrede bir cankurtaran kulesi yer alacak. Şile Belediyesi de dört kaptan, 3 bot, yedi ATV motosiklet ve 2 ambulansla plajlarda hazır olarak yer alacak.
Etiketler: İstanbul  Da  Denize  Girilecek  Yerler    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER