ışid'in 21 bombacısı aranıyor

IŞİD'İN 21 BOMBACISI ARANIYOR

Emniyet, canlı bomba eylemi yapacağı istihbaratını aldığı 6'sı kadın 21 militanın kimlik bilgilerini belirledi. Tüm istihbarat birimlerinin alarma geçirildiği ve bu kişilerin aranmasına başlandığı ifade ediliyor.

Tarih : 13 Ekim 2015, 15:06
Puan Ver : Işid'in 21 Bombacısı Aranıyor(5/10)5


Diyarbakır, Suruç ve son olarak Ankara'da meydana gelen terör saldırılarının ardından gözlerin çevrildiği IŞİD terör örgütünün, yurtiçinde canlı bomba eylemi yapabilecek 6'sı kadın 21 kişinin kimlik bilgilerini belirlendi.

İstihbarat birimlerinin elde ettiği bu kişilerden 18'inin Adıyamanlı, 3'ünün ise bu kişilerle evlilik yapan yabancı kadınlar olduğu ifade edilirken, 'canlı bomba' eylemi yapabilecek 21 kişi için tüm güvenlik birimleri alarma geçti.Adıyaman'da 2013 yılında bir çayevinde toplanan ve ardından geçen yılın ikinci yarısından itibaren peş peşe sınırı geçerek Suriye'ye giden kişiler IŞİD saflarına katıldı. Ailelerinin şikayeti üzerine inceleme başlatan güvenlik güçleri sınırı geçen kişilerin IŞİD'e katıldığını saptayarak bunları 'Terör nitelikli kayıp şahıs' olarak aramaya başladı. Sınırı geçen bazı kişiler dönerken, polis yakınlarının kayıp başvurusu yapmadığı bazı kişilerin de Suriye'ye gittiğini saptadı.
Etiketler: Işid  İn  21  Bombacısı  Aranıyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER