ışid'e katılmak isteyen 19 kişi yakalandı

IŞİD'E KATILMAK İSTEYEN 19 KİŞİ YAKALANDI

Türkiye üzerinden Suriye’ye geçip IŞİD’e katılacakları tespit edilen yabancı uyruklu 19 kişi yakalandı.

Tarih : 20 Mart 2015, 18:27
Puan Ver : Işid'e Katılmak İsteyen 19 Kişi Yakalandı(5/10)1


Türkiye üzerinden Suriye'ye geçip IŞİD'e katılacakları tespit edilen yabancı uyruklu 19 kişi yakalandı. Çoğu Endonezya uyruklu oldukları belirlenen şahıslardan bir bayanın ise hamile olduğu bildirildi.

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İllegal yollardan Suriye'deki çatışma bölgesine gitmek amacıyla ülkemiz üzerinden Suriye' ye geçiş yapacakları değerlendirilen, Endonezya uyruklu R.A.S., A.R.R., A.N.I., Q.M.H., I.W.A., J.F.N., N.S.A.H., A.U.H., T.N.M., S.H.K., M.I.R. ve A.Y. isimli yabancılar, 29 Ocak 2015 tarihinde yakalanarak, sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir.

Geri Gönderme Merkezi'nde kalan 4 kişilik aileden Endonezya uyruklu I.S. isimli yabancıya hamileliğinden dolayı 36 haftalık havayolu ve karayolu ile yolculuk yapılamayacağı şeklinde doktor raporu düzenlenmiştir. Doğum gerçekleştikten sonra adı geçen bayanın ailesi ile birlikte ülkelerine çıkışları sağlanacaktır. Hakkında, ‘yurda giriş yasağı' bulunan Fransa uyruklu C.R.J.M.S. isimli şahıs İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 19 Mart 2015 tarihinde yakalanarak sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

İllegal yollardan Suriye'deki çatışma bölgesine gitmek amacıyla ülkemiz üzerinden Suriye'ye geçiş yapacakları değerlendirilen Rusya uyruklu O.M. ve S.D. ile Kırgızistan uyruklu S.N. isimli şahıslar, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 19 Mart 2015 tarihinde yakalanarak sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Söz konusu şahıslar, 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununa istinaden işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra sınır dışı edileceklerdir. İllegal yollardan Suriye'deki çatışma bölgesine gitmek amacıyla ülkemiz üzerinden Suriye'ye geçiş yapacakları değerlendirilen Libya uyruklu V.M.A. ve H.H.E. isimli şahıslar, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 18 Mart 2015 tarihinde yakalanarak gözaltına alınmış, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır” denildi.

(İHA)

 


Etiketler: Işid  E  Katılmak  İsteyen  19  Kişi  Yakalandı  Gaziantep  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER