ipod, apple mağazalarından kalkıyor!

İPOD, APPLE MAĞAZALARINDAN KALKIYOR!

Bir dönem Apple'ın en çok satan ürünü ve iPhone'dan önceki en popüler ürün olan iPod'lar, Apple mağazalarında yer değiştirecek.

Tarih : 26 Ağustos 2015, 11:45
Puan Ver : İpod, Apple Mağazalarından Kalkıyor!(6/10)7


Bir dönem Apple'ın en çok satan ürünü ve iPhone'dan önceki en popüler ürün olan iPod'lar, Apple mağazalarında yer değiştirecek. Bazı mağazalardan ise kalkacak. Bu değişikliğin sebebi yeni gelecek olan iPhon, iPad modelleri ve tabii ki Apple Watch.

iPhone ve iPad'in yaygınlaşmasıyla satışları günden güne düşen iPod'lar artık Apple'ın önem verdiği bir ürün olmaktan çıktı. Telefon ebatlarının büyümesiyle kullanıcılar artık yanlarında sadece bir ürün taşımak istiyor. Bununla beraber Spotify ve Apple Music gibi servisler, taşınabilir müzik çalarları olumsuz yönde etkiliyor. Online müzik dinleme servisleri mobil ve masaüstü platformlarda kullanılabildiği için sıkça tercih edilmeye başlandı.

Durum böyle olunca Apple, yeni ürünlerine yer açmak adına iPod modellerinin yerini değiştirmeye karar verdi. Bazı mağazalardan ise iPod tamamen kalkacak. Ancak iPod'lar tamamen gözden çıkarılmış değil. İstediğiniz iPod modelini yine satın alabileceksiniz fakat mağazalardaki görünürlüğü azaltılacak. iPod'ların yer değiştirmesiyle ortaya çıkacak yeni alanlara karışık olarak iPhone, iPad ve Apple Watch ürünler, demoları ve aksesuarları koyulacak. Söz konusu bu yenilik önümüzdeki günlerde uygulanmaya başlanacak. Türkiye'deki Apple mağazaları da bu değişiklikten etkilenecektir.iPad için ekranlı kılıflar yolda!

 


Etiketler: İpod  Apple  Mağazalarından  Kalkıyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER