iPhone SE'deki SE Ne Anlama Geliyor?

İPHONE SE'DEKİ SE NE ANLAMA GELİYOR?

Apple 4 inçlik yeni telefonu iPhone SE'yi dün resmen tanıttı. Peki ama telefonun isminde geçen “SE” kısaltması nereden geliyor?

Tarih : 25 Mart 2016, 09:32
Puan Ver : İphone Se'deki Se Ne Anlama Geliyor?(6/10)8


Apple merakla beklenen yeni telefonu iPhone SE'yi dün düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. 4 inçlik küçük boyutlu iPhone'un tanılmasıyla birlikte telefon hakkında bilinmeyen birşey kalmadı. Birşey hariç.Bir dönem iPhone 6c veya iPhone 7c olarak anılan telefonun sonunda neden iPhone SE adıyla tanıtıldığı ve bu “SE”‘nin ne anlama geldiği Apple tarafından açıklanmamıştı.Apple'ın bu konuyla ilgili bir açıklama yapması da beklenmiyordu. Ancak birçok Apple hayranı tarafından pek de beğenilmeyen telefonun sosyal medyada dalga konusu olması şirketin telefonun adını nereden aldığını açıklamaya zorladı.

Sosyal medyada dün sıkça paylaşılan mesajlarda, iPhone SE'deki SE'nin isminin “sorry everyone” yani “herkesten özür dileriz” anlamına geldiği ve şirketin hayal kırıklığı yaratan telefonu için özür dilediği söyleniyordu. Apple ise yine sosyal medyada yayınladığı mesajla, SE'nin “special edition” yani “özel sürüm” anlamına geldiğini duyurdu.
Etiketler: İphone  Se  Deki  Se  Ne  Anlama  Geliyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER