iPhone 7 ne zaman çıkacak çıkış tarihi belli oldu mu?

İPHONE 7 NE ZAMAN ÇIKACAK ÇIKIŞ TARİHİ BELLİ OLDU MU?

İphone 7 çıkış tarihi açıklandı! Ne zaman çıkacak ve fiyatları ne kadar diye çok merak edilirken fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Tarih : 19 Mart 2016, 23:35
Puan Ver : İphone 7 Ne Zaman Çıkacak Çıkış Tarihi Belli Oldu Mu?(7/10)5


İphone 7 çıkış tarihi açıklandı! Ne zaman çıkacak ve fiyatları ne kadar diye çok merak edilirken fiyatı ve özellikleri belli oldu.Teknoloji dünyasında merakla beklenen modellerden biri olan iPhone 7 modeli hakkında her gün birçok haber yapılıyor. Herkesin bu telefonlarla ilgili merak ettiği konu iPhone 7 ne zaman çıkacak sorusunun cevabı oluyor.Teknoloji dünyasında büyük yeri olan iPhone modelleri Apple firması tarafından üretiliyor. Firmanın iPhone 7 özellikleri arasına eski modellerden farklı olarak neler kattığı çok merak ediliyor. Telefon hakkında bilinmeyen bir sürü konu varken modelin tanıtım tarihi belli oldu! iPhone 7 fiyatı hakkında ünlü teknoloji firması herhangi bir açıklama yapmamış olsa da modelin fiyatları hakkında her haberde farklı bir bilgi veriliyor.Karşılaştırıldığında çok orantısız sayılar iPhone 7 fiyatları olarak gösterildiği için kullanıcıların kafası da doğal olarak karışıyor.

İPHONE 7 ÖZELLİKLERİ VE FİYATITeknoloji sitelerinin çeşitli kaynaklara dayandırdığı haberlerinde iPhone serisinin yeni üyesinin temel özellikleri şimdiden tartışılmaya başlandı.Android işletim sistemi ile çalışan bazı akıllı cihazlar bir süredir kablosuz şarj özelliğine (Wireless charging) sahip. iPhone 7'de de bu özelliğin bulunacağı tahmin ediliyor.iPhone 6'da olduğu gibi 4.7 inçlik bir ekrana sahip olması beklenen yeni iPhone'un 5GB RAM'e sahip olacağı sıklıkla dile getirilen iddialar arasında. Başka bir söylentiye göre ise yeni akıllı telefonun hafızası, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'tan farklı olmayacak ve ürün, 16, 64 ve 128 GB kapasite seçenekleri ile piyasaya sürülecek.Apple'ın yeni modelinin iOS 9 ya da iOS 10 işletim sistemi ile çalışacağı tahmin edilirken, 2016 yılında tanıtılması bekleniyor.3 D touch özellikli bu tuşların önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek yeni iPhone ve iPad'lerde olması bekleniyor. Daha iyi anlaşılması adına örnek verelim. iPhone'larda orta tuşa bastığımızda ana menüye döner.3D touch özelliği sayesinde orta tuşa daha kuvvetli bastığımızda telefon farklı bir menüye geçebilecek. Apple'ın bu yeni patenti sadece 3D touch özelliğini genişletmeyi de hedefliyor. Şöyle ki; orta tuşun etrafının 'sağ, sol, üst ve alt' şeklinde dört parçaya ayrılması ve parmak hareketiyle ekranlar arası geçiş sağlanması hedefleniyor. Bu özelliği bir nevi dizüstü bilgisayarlarda bulunan 'trackpad' yani dokunmatik yüzeye de benzetilebilir.İOS'ta yapılan yenilikler Force Touch teknolojisi yeni özellikleri de tetikleyebilir. Yeni iPhone'da daha iyi bir işlemci olması bekleniyor. Yeni yazılım iOS 9 ile beraber çıkacak. Tayvanlı yetkililer ise teknoloji sitesi Techno Buffallo'ya yaptığı açıklamada Apple'ın yeni telefonlarında çift RAM kullanacağını ifade etti. Yetkililer böylelikle yeni telefonlarda 2 GB RAM, tabletlerde ise 4 GB RAM olacağını belirttiler.Apple'ın yeni modelinin iOS 9 ya da iOS 10 işletim sistemi ile çalışacağı tahmin edilirken, 2016 yılında tanıtılması bekleniyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ise Eylül ayında bizlere tanıtılacak. Eylül ayı diyoruz ama bu her zaman yapılan takvimden kaynaklanıyor.
Etiketler: İphone  7  Ne  Zaman  Çıkacak  Çıkış  Tarihi  Belli  Oldu  Mu    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER