'insanlıktan nasip almamış biri'

'İNSANLIKTAN NASİP ALMAMIŞ BİRİ'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, doktorun failinin hiçbir anlamda insanlıktan nasibini almamış birisi olduğunu söyledi.

Tarih : 30 Mayıs 2015, 12:21
Puan Ver : 'insanlıktan Nasip Almamış Biri'(5/10)1


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, doktorun failinin hiçbir anlamda insanlıktan nasibini almamış birisi olduğunu söyledi.

Seçim çalışmalarını memleketi Samsun'da sürdüren Bakan Kılıç, Memur-Sen Samsun İl Başkanlığı'nın Sevgi Kafe'de verdiği kahvaltıya katıldı. Kahvaltıya ayrıca Memur-Sen Samsun İl Başkanı Necdet Güneysu, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, partililer, sendika başkanları ve üyeleri katıldı. Kılıç kahvaltıda yaptığı konuşmada ülke gündeme dair açıklamalarda bulundu.“FAİL HİÇBİR ANLAMDA İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ BİRİSİ”

Dün Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde yaşanan silahlı saldırı hakkında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Dün hain bir saldırıda hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Rabbim inşallah böyle acıları bize bir daha yaşatmasın. Fail 1 saat içerisinde emniyet güçleri tarafından yakalandı. Failin basına da yansıyan açıklamalarında görüldüğü gibi hiçbir anlamda insanlıktan nasibini almamış birisi olduğunu görüyoruz. Adalet kendisiyle alakalı gereğini yapacaktır. Sağlık Bakanı da bugün Samsun'da olacak, beraber cenaze törenine katılacağız” dedi.“BİR DÖNEM SENDİKA BAŞKANLARI 2 TANE JAGUARLA GEZİYORDU”

Bazı sendika başkanlarının bir dönem lüks arabalarla gezdiğini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Türkiye'de 2002 yılında sendikalaşma oranı yüzde 74'tü, şu anda yüzde 86. Bu yükseliş AK Parti döneminde oldu. Bu rakamlar ortadayken, ‘AK Parti zamanında sendikal faaliyetlerde yavaşlama oldu' demek ne kadar doğrudur? Ama şu oldu doğru. Biz alın terinin hakkını en iyi şekilde verebilmek için çabaladığımızdan aradan bazıları çıkıp işleri farklı noktalara taşıyıp kenara çekilmek zorunda kaldılar. Yanlış hatırlamıyorsam bir dönem sendika başkanlarının bazıları 2 tane Jaguarla geziyordu. Jaguar mıydı, Mercedes miydi, öyle bir şeydi. Bir de onların oğulları var. Bunlar örnekleriyle ortadayken ve bunu yapanlarda ortadayken her iki tarafında hakkı yenmesin, herkes hakkını alsın diye bir yolda olduğunuzda tabi ki bazıları sizin yanınızda durmak istemiyor. Onlar varsın gitsin nerde dururlarsa dursunlar, biz hakkın yanında olacağız. Adaletin yanında olacağız” diye konuştu.“MİLLİ İRADEYE MÜDAHALE EDİLDİĞİNDE PARLAMENTER SİSTEMİ SAVUNANLAR NEREDEYDİ?”

Geçen dönemlerde milli iradeye karşı yapılan müdahalelerde parlamenter sistemi savunanlardan ses çıkmadığını söyleyen Bakan Kılıç, “Türkiye'de dönemsel anlamda milli iradeye, meclise müdahaleler oldu. Bu darbeler aslında meclise karşı yapılan darbeler değildi. Bunlar millete karşı yapılan darbelerdi. Niye? Çünkü meclis milletin iradesinin tecelli ettiği yerdir. TBMM Kurtuluş Savaşı'nı yönetmiş bir meclistir. TBMM'nin Başkanlık Divanı'nın arkasından Gazi Mustafa Kemal'in bir sözü vardır. ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!'. Peki, değerli dostlarım, geçtiğimiz dönemlerde milli iradeye müdahale edildiğinde ‘parlamenter sistemi savunuyoruz' diye ortaya çıkanlar neredeydi? Müdahale edenlerle beraber ya da onların arkadan destekçisiydi. Ben bunun acısını yaşamış bir aileden geliyorum. Uzun yıllarda siyaset yapan rahmetli büyükbabam bir darbe sonucu siyasetten uzak kalmak zorunda kaldı. 1980 darbesi sonucu siyasetten men edildi. Onun için biz darbelerin ne anlama geldiğini biliriz” şeklinde konuştu.“CUMHURİYET MİTİNGLERİNDE ‘ORDU GÖREVE' YAZILI PANKART AÇTILAR”

Cumhuriyet Mitingi adıyla sokaklara çıkanların ‘Ordu Göreve' yazılı pankart açmalarını doğru bulmadığını belirten Bakan Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhuriyet anlamında adını kullanarak sokaklara çıktılar. Adına Cumhuriyet Mitingleri dediler. Pankartta ne yazıyordu? ‘Ordu Göreve'. Yahu Türk Silahlı Kuvvetleri Cumhuriyetimizin gözbebeği kurumlarından biridir. Siz nasıl oluyor da bu olayı böyle farklı bir noktaya taşımayı çalışıyorsunuz. Kimdi onlar? Belliydi onları kimin yaptığı. Yıl döndü AK Parti olarak ikinci seçimimizden yüzde 47'yle çıktık. Sonra ne oldu? Birisi çıktı internetten gazete manşetleri indirip yüzde 47 oy almış milli iradeyi temsil etmek görevini üstlenmiş olan AK Parti'ye kapatma davası açtılar. Peki, bu demokrasi havarileri neredeydi? Hemen ellerini ovuşturup bir kenara çekilip ‘şunları bir kapatsalar da biz de gelip oraya otursak' diye düşüncelere kapıldılar. Kusura bakmayın millet buna müsaade etmez. Sandıktan çıkarsanız o zaman milli iradeyi temsil etme hakkını alırsınız. Bunun haricinde hiçbir şey tanımıyor artık bu millet.”MUHALEFETE İNGİLTERE ÖRNEĞİ

Muhalefete İngiltere'de yapılan genel seçimlerde kaybeden muhalefet parti liderlerinin istifa ettiğini hatırlan Bakan Kılıç şunları söyledi: “İngiltere'de seçim oldu. Muhafazakar parti seçimden birinci çıktı. Koalisyon ortağı vardı Liberal Demokratlar, İşçi Partisi ve diğer parti. Değerli kardeşlerim 3 muhalefet parti lideri 1 saat içerisinde istifa etti. Şimdi bende buradan soruyorum. Madem yurt dışının örnek veriyorsunuz. Buradan medyaya da sesleniyorum. Bunları ben 1 haftadır söylüyorum niye yazmıyorsunuz? Buyurun yazın. Ben de söylüyorum tarafsızsınız. Yazın. O köşe yazarları, yazsanıza. Örnek veriyorum ve soruyorum. Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Bahçeli, Sayın Demirtaş seçimden birinci parti çıkmadığınız takdirde koltuğunuzu bırakacak mısınız? Bırakmayacak mısınız? Cevap gelmeyecek. Yazmayacaklar onu da biliyorum. İşlerine gelmiyor. Nerede tarafsızlığınız. Benim söylediğimde yanlış bir şey var mı? Sayın Kılıçdaroğlu seçime yüzde 35 barajıyla girdi sonra revize etti yüzde 26'ya indirdi. Siyasi tarihte buda bir ilkti herhalde. Sayın Bahçeli'nin zaten gündeminde böyle bir şey yok. Sayın Demirtaş'ın da zaten partisi ve belediyeleri musluklara kan akıtmakla meşgul. Oların zaten böyle bir gündemi yok. Onların demokrasiden anladıkları farklı bir şey. Onlar ancak tehdit eder. Kusura bakmayın. Bu millete tehdit yapamazsınız. Sandık işte orada. Ne çıkarsa sandıktan işte eyvallah diyeceksiniz. Milli irade orada tecelli edecek” diyerek sözlerini sonlandırdı.

(İHA)

 


Etiketler:   İnsanlıktan  Nasip  Almamış  Biri    Samsun  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER