'insanı yaşat ki devlet yaşasın'

'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türk insanının en iyi hizmete layık olduğunu belirterek, 'Bizim devlet anlayışımızda insanı yaşat ki devlet yaşasın misyonu var' dedi.

Tarih : 29 Nisan 2015, 19:27
Puan Ver : 'insanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın'(5/10)1


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türk insanının en iyi hizmete layık olduğunu belirterek, 'Bizim devlet anlayışımızda insanı yaşat ki devlet yaşasın misyonu var' dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin açılışına katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törene Bakan Müezzinoğlu'nun yanı sıra Kırklareli Valisi Esengül Civelek, AK Parti Kırklareli milletvekili adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Bakan Müezzinoğlu, 'Bugün burada yaklaşık iki ay kadar önce ziyaretini yaptığım Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nin açılışında sizlerle bir aradayız. Bu benim için ayrı bir mutluluk. Sizlere ağız ve diş sağlığı anlamında güzel hizmetler verecek bu yer sizlere hayırlı ve uğurlu olsun. Az önce orada Türkiye sağlıkta zirveye koşuyor diye bir afişte yazıyı okudum. Evet Türkiye sağlıkta zirveye koşuyor. Bu anlamda karşımızda inşallah 250 yataklı dev Kırklareli Devlet Hastanesi son derece modern, son derece ileri teknolojiyle inşaatı devam ediyor. Biraz gecikmeli de olsa inşallah 29 Ekim'e yetiştirmek için zorlayacaklar' dedi.'SAĞLIKTA SESSİZ DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİK'

Sağlıkta sessiz devrim gerçekleştirildiğini dile getiren Bakan Müezzinoğlu, 'Bu alanda acil sağlık hizmetleri ambulanslarıyla, ambulans helikopterleriyle, ambulans uçaklarıyla, hastalarımızın aile hekimlerine ulaşmasıyla bizim insanımız değerli. Bizim insanımız bizim için hizmetlerin en iyisine layık. Bizim devlet anlayışımızda insanı yaşat ki devlet yaşasın misyonu var' diye konuştu.

Bakan Müezzinoğlu, konuşmasının ardından açılışını yaptığı Ağız ve Sağlığı Hastanesi'nde muayene olduktan sonra hastaneyi gezerek, vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Müezzinoğlu daha sonra kentten ayrıldı.

(İHA)

 


Etiketler:   İnsanı  Yaşat  Ki  Devlet  Yaşasın    Kırıkkale  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER