İnişe Geçen Uçak Kuş Sürüsüne Çarptı!

İNİŞE GEÇEN UÇAK KUŞ SÜRÜSÜNE ÇARPTI!

Atatürk Havalimanı'na iniş için alçalan uçak kuş sürüsüne çarptı. Pilotla kuleyi Efendim pistin ortasında muhtemelen kuşlara vurduk, bilginize" diyerek uyardı.

Tarih : 11 Kasım 2017, 20:30
Puan Ver : İnişe Geçen Uçak Kuş Sürüsüne Çarptı!(6/10)2

Atatürk Havalimanı'na iniş için alçalan uçak, kuş sürüsüne çarptı. İniş için sırada bekleyen diğer üç uçak ise kuş ölüsü olma ihtimali nedeniyle pisti pas geçmek zorunda kaldı.

KULE İLE KONUŞMALAR KAYDA YANSIDI

Atatürk Havalimanı Ataköy-Florya yönündeki pistine inmek için alçalan uçak, iniş sırasında kuş sürüsüne çarptı. Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi ile irtibata geçerek olayla ilgili bilgi verdi. Pilot ile kule arasındaki konuşmalar kayıtlara yansıdı.

"KUŞLARA VURDUK BİLGİNİZE"

Pilotun, "Efendim pistin ortasında muhtemelen kuşlara vurduk, bilginize" diyerek kuleyi uyardığı, bunun üzerine hava trafik kontrolörünün, çarpmanın etkisiyle ölü kuş olabileceği ihtimali nedeniyle görevlileri pisti kontrol etmeleri için yönlendirdiği öğrenildi.

DİĞER UÇAKLAR PİSTİ PAS GEÇTİ

Kuş sürüsüne çarpan uçak sorunsuz bir şekilde iniş yaparken, yetkililer pistte incelemelerde bulundu. Bu sırada Atatürk Havalimanı'na inmek için alçalan Türk Hava Yolları'nın Odessa, Kabil ve Elazığ uçakları pisti pas geçmek zorunda kaldı.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: İnişe  Geçen  Uçak  Kuş  Sürüsüne  Çarptı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER