İngiltere Seri Hayvan Katilinin Peşine Düştü! Kadınları Öldürmesinden Endişe Ediliyor

İNGİLTERE SERİ HAYVAN KATİLİNİN PEŞİNE DÜŞTÜ! KADINLARI ÖLDÜRMESİNDEN ENDİŞE EDİLİYOR

İngiliz polisi 2 yılda 358 sokak hayvanını öldüren ve tatmin olmadığı için kadınları öldürmesinden kaygılanılan saldırganı arıyor. İhbar edene 10 bin sterlinlik ödül verilecek.

Tarih : 11 Kasım 2017, 03:40
Puan Ver : İngiltere Seri Hayvan Katilinin Peşine Düştü! Kadınları Öldürmesinden Endişe Ediliyor(9/10)5

İngiliz polisi son 2 yılda çoğunluğunu kedilerin oluşturduğu 358 sokak hayvanını öldüren saldırganı arıyor.

2017 YILINDA 246 HAYVANI ÖLDÜRDÜ

Başkent Londra'da Eylül 2015'te başlayan hayvan cinayetlerinin araştıran polis yetkilileri, failin bir sonraki aşamada kadınları hedef alabileceği uyarısını yaptı. İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard'ın kayıtlarına göre, Londra çapında 2015'te 8, geçen yıl 114 ve bu yıl da 246 hayvanı benzer yöntemlerle öldürüldü.

"KADINLARI ÖLDÜRMESİNDEN KAYGI DUYUYORUZ"

Failin yakalanması için başlatılan "Takahe" rumuzlu operasyonun yetkilisi Andy Collin, İngiliz basınına yaptığı açıklamada, seri katiller ile hayvan cinayetleri arasındaki ilişkiye dikkat çekti.

"Saldırıların aldığı şekle bakınca, bu katilin bundan bir tür tatmin sağladığı varsayılabilir." ifadesini kullanan Collin, "Kaygımız, hayvanları öldürmekten aynı tatmini artık sağlayamaması ve insanları, özellikle de saldırıya açık kadınları ve kızları hedef almaya başlaması." diye konuştu.

İHBAR EDENE 10 BİN STERLİN ÖDÜL VERİLECEK

Çoğunluğunu kedilerin oluşturduğu toplam 358 hayvan arasında tilkiler ve tavşanlar da bulunuyor. Öldürülen hayvanları parçalayan failin, söz konusu parçaları hayvanların sahiplerine yolladığı veya yakın bölgelere bıraktığı belirtiliyor. Polis saldırıların arkasında bir tek kişinin veya bir çetenin olabileceğini belirtirken, alınan bazı ihbarlar 40 yaşlarında beyaz bir erkek eşkali üzerinde yoğunlaşmış durumda.

Hayvan hakları savunucusu sivil toplum örgütü PETA'nın da aralarında yer aldığı bazı kuruluşlar, kişinin yakalanmasına yardım edeceklere 10 bin sterlin (yaklaşık 50 bin Türk Lirası) para ödülü vereceğini ilan etti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: İngiltere  Seri  Hayvan  Katilinin  Peşine  Düştü  Kadınları  Öldürmesinden  Endişe  Ediliyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER