ince memed'in yazıldığı köyde yaşar kemal için yasin

İNCE MEMED'İN YAZILDIĞI KÖYDE YAŞAR KEMAL İÇİN YASİN

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türk edebiyatının ünlü ismi Yaşar Kemal için 'İnce Memed' romanını yazdığı Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Harkaçtığı köyünde Yasin-i Şerif okutuldu.

Tarih : 05 Mart 2015, 17:15
Puan Ver : İnce Memed'in Yazıldığı Köyde Yaşar Kemal İçin Yasin(10/10)6


Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türk edebiyatının ünlü ismi Yaşar Kemal için 'İnce Memed' romanını yazdığı Osmaniye'nin Kadirli ilçesine bağlı Harkaçtığı köyünde Yasin-i Şerif okutuldu.

Kadirli Belediyesi ve Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK) tarafından düzenlenen Yasin-i Şerif programında bir konuşma yapan KAVAK Kadirli Şube Başkanı İbrahim Boysal, Yaşar Kemal'in ünlü romanı İnce Memed'i Harkaçtığı köyünde yazdığını belirterek, “Merhum Yaşar Kemal bir demecinde romanını bu köyde yazdığını söylemişti. Burada Eğitim ve Kültür Müzesi bahçesine biz de geçtiğimiz yıllarda bir İnce Memed anıtı yaptırdık” dedi.

Etkinliğe Yaşar Kemal'in yengesi Fatma Songül de katıldı. Fatma Songül yaptığı konuşmada, “O her şeyden önce abimizdi. Ailemizin büyüğüydü. Bizlerin, hepimizin, Türkiye'nin bir kaybı oldu. Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın” diye konuştu.

Etkinliğe Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Yaşar Kemal'in yakınları ve çok sayıda davetli katıldı.

(İHA)

 


Etiketler: İnce  Memed  İn  Yazıldığı  Köyde  Yaşar  Kemal  İçin  Yasin  Osmaniye  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER