İKİ LİDER İKİ MİTİNG


İKİ LİDER İKİ MİTİNG
Tarih : 27 Mayıs 2015, 17:06
Puan Ver : İki Lider İki Miting(5/10)1


Başbakan Davutoğlu Batman'da, CHP lideri Kılıçdaroğlu ise Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde seçmene hitap etti.

Batmanlılara seslenen Ahmet Davutoğlu, “Barış da, çözüm de, milli birlik de bize emanettir” dedi.

Başbakan çözüm sürecinin öncelikli hedef olduğunu belirterek, “Şiddeti, terörü getirmek isteyenlere inadına barış, inadına kardeşlik diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Muhalefeti eleştiren Davutoğlu, “Birileri ‘biz' dediğinde sadece Kürtleri, Türkleri, Alevileri, Sünnileri temsil ediyor. Biz herkesi, tüm Türkiye'yi temsil ediyoruz.78 milyonu bağrımıza basar öyle bizleriz” diye konuştu.KILIÇDAROĞLU

Lüleburgaz'da konuşan Kemal Kılıçdaroğlu ise, partisinin vizyon projesi Merkez Türkiye ile ilgili eleştirilere yanıt verdi. Başbakan'ın ‘ proje çalıntı' iddiasına “Daha önce neden dilendirmediniz o zaman” diye cevap veren Kılıçdaroğlu, “Onların aklı bu projeye yetmez” yorumunda bulundu.

Partililerinden, 7 Haziran'da sandığa gitme sözü alan CHP lideri Kılıçdaroğlu, kendilerine bir de uyarıda bulunarak, 'Bütün örgütüme sesleniyorum, eğer elektrik kesilirse ilk yapacağınız iş seçim sandığının üstüne oturmak olsun, elektrikler gelinceye kadar' ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, 'Bütün vali arkadaşlarıma sesleniyorum sanmayın ki bu düzen böyle gidecek. 8 Haziran yeni bir başlangıç olacak' diyerek şunları kaydetti:

'İktidarın oyu düşüyor. Aşamama aşama, gün gün düşüyor. Sahte anketler yayınlıyorlar. Ne yaparsanız yapın halkın iktidarını engelleyemezsin geleceğiz ve iktidarı adam gibi yöneteceğiz.”

(İHA)

 


Etiketler: İki  Lider  İki  Miting  Batman  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER