ığdır'da 5 terörist öldürüldü

IĞDIR'DA 5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Iğdır-Doğubayazıt karayolundaki operasyonda ilk belirlemelere göre 5 teröristin ölü olarak ele geçirildiği iddia edildi.

Tarih : 12 Ağustos 2015, 09:33
Puan Ver : Iğdır'da 5 Terörist Öldürüldü(10/10)9


Dün sabah saatlerinde Iğdır-Doğubayazıt  karayolunun 25. kilometresinde bir grup terör örgütü mensubu olduğu yönünde  görüntü alan güvenlik güçleri, karayolunu Iğdır'ın Erhacı ile Doğubayazıt'ın  Karabulak köylerinden itibaren ulaşıma kapattı.

 

Bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatan güvenlik güçleri,  bir süre sonra teröristlerle sıcak temas sağladı. Yaşanan çatışma sonrası  teröristlerin kaçtığı bölgeler helikopterle ateş altına alınırken, ilk  belirlemelere göre 5 terörist öldürüldü.

 

Operasyonun sona ermesiyle ulaşıma açılan karayolu, bu kez Ağrı Dağı  eteklerindeki Korhan Yaylası'ndan Suveren köyü yakınlarına inen bir grup terör  örgütü mensubu tarafından kapatıldı.

 

Yoldan geçen bir TIR'ı durduran teröristler, sürücüsünü indirdikleri TIR'ı ateşe verdikten sonra bölgeden uzaklaştı. Olay yerine giden güvenlik  güçleri, kaçan teröristlerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.
Etiketler: Iğdır  Da  5  Terörist  Öldürüldü    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER