içe kapanıklar için hayat kurtarıcı 17 buluşma önerisi

İÇE KAPANIKLAR İÇİN HAYAT KURTARICI 17 BULUŞMA ÖNERİSİ

Neredeyse hepimiz, ilişkinin başlarında birlikte olduğumuz kişiyi tanımak ve kendimiz için uygun olup olmadığını anlamak için biraz zaman geçirmek isteriz.

Tarih : 21 Ağustos 2015, 09:34
Puan Ver : İçe Kapanıklar İçin Hayat Kurtarıcı 17 Buluşma Önerisi(7.6/10)14


Neredeyse hepimiz, ilişkinin başlarında birlikte olduğumuz kişiyi tanımak ve kendimiz için uygun olup olmadığını anlamak için biraz zaman geçirmek isteriz. Hatta bir kısmımız arkadaş olduğumuz ya da arkadaşımızın arkadaşı olan kişilerle olan ilişkimizi bir ileri boyuta taşıyarak romantik ilişkilere başlarız.Ancak içe dönük ve sosyal çevresi çok geniş olmayan kişiler, iletişim becerileri konusunda kendilerini çok geliştiremedikleri için romantik ilişkilerde de bazı zorluklar yaşayabiliyorlar. Kolaylıkla iletişim kurabilen ve istediği hemen herkesle tanışabilen kişilere nazaran içe dönük kişiler çok hoşlandıkları kişilerle iletişim kurmakta ve iletişimlerini devam ettirmekte zorluk yaşayabiliyorlar.İşte içe dönük kişiler için derlediğimiz hayat kurtarıcı buluşma önerileri;

1. İlgi duyduğunuz kişiye yaklaşmak için önce arkadaş olmayı deneyinİçe kapanık kişiler için arkadaş olmak bile zorlayıcı bir süreçken, direkt olarak romantik bir ilişkiye geçmek çok daha zorlayıcı bir süreç olabilir. Bu nedenle hoşlandığınız kişiye açılmak yerine önce arkadaş olarak birbirinizi tanımaya, sonrasında hislerinizi açmaya çalışın.

2. Sorular sorunSoru sormak birbirinizi daha iyi tanımanıza, hayatlarınızla ilgili daha fazla şey öğrenmenize ve ilişkinizin daha samimi olmasına olanak tanır.

3. Size sorulan sorulara mümkün olabildiğince ayrıntılı ve uzun cevaplar vererek sohbetin devamlılığını sağlayın4. Konuşmalarınızla karşınızdaki kişiyi etkilemeye çalışmaktan çok onunla ilgili yeni şeyler öğrenmeye çalışın

5. Kimyanızın hemen tutmasını beklemeyinİçe dönük kişilerin bir anda hiç tanımadıkları birinin yanında kendilerini çok rahat ve güvende hissetmeleri çoğunlukla mümkün değildir.  Bu nedenle ilk görüşte etkilendikleri ya da elektrik aldıkları kişilerin yanında bulunmak içe dönük kişilerde gerginlik yaratabilir. Eğer içe dönük biriyseniz, karşınızdaki kişiyle kimyanızın hemen tutmasını beklememelisiniz. Samimiyetiniz, iletişiminiz ilerledikçe gelişecektir. Kendinize biraz zaman tanımalısınız.

6. Eğlenceli aktivitelerle aranızdaki buzları eritmeye çalışın

7. Yeni tanıştığınız kişilere eski bir dostunuzla karşılaştığınızda gösterdiğiniz yakınlıkta davranınKulağa ilginç gelse de, yeni tanıştığınız kişilere daha önce tanışmışsınız gibi yakın davranmak, genelde işe yarayan ve aranızdaki buzları eriten bir taktiktir. İşiyle ya da özel hayatıyla ilgili sorular sorarak iletişiminizi bir ileri boyuta taşıyabilirsiniz.

8. Daha önce deneyip memnun kaldığınız bir mekandan rezervasyon yaptırınHoşlandığınız kişiyi daha önce gittiğiniz ve hizmet kalitesinden emin olduğunuz bir yere davet etmek, dikkat dağıtıcı çevresel faktörlerin daha az olmasına ve kendinizi daha rahat hissetmenize olanak verir.

9. Hafta sonu birlikte yürüyüş yapmayı teklif edin.10. Birlikte sinemaya gidinSürekli konuşmak zorunda olmadan birlikte zaman geçirmenin en eğlenceli yolu birlikte film izlemektir.

11. Buluşma yerinizi ve yapacağınız aktiviteyi kendi ilgi alanlarınız doğrultusunda belirleyin

12. İçe kapalı olduğunuzu gizlemeye çalışmayınİnsanlarla olan iletişiminizde en dikkat etmeniz gereken noktalardan biri, dürüst, açık ve olduğunuz gibi olmak. Bu nedenle birlikte olduğunuz kişiyle çok eğleniyormuşsunuz izlenimi vermek yerine kendiniz olmayı ve içe kapanık bir kişiliğiniz olduğunu karşınızdaki kişiyle paylaşmayı deneyin.

13. Ortak bir ilgi alanı bulmaya çalışın konuşmalarınızda bu alana yoğunlaşmaya çalışın

14. Kendinizi her an bir şeyler söylemek zorundaymışsınız gibi hissetmeyin15. Dışa dönük arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirmeye çalışınSizden daha sosyal olan ve çevresi daha geniş olan arkadaşlarınızın davetlerine daha sık katılmaya çalışın. Mutlaka frekansınızın uyuştuğu ve rahatça sohbet edebildiğiniz biriyle karşılaşacaksınız.

16. Kendi kendinize mentörlük edinKendinizi her türlü duruma hazırlayın ve olası senaryolar üzerinden ne gibi tepkiler verebileceğinizi, ne yapmanız, ne yapmamanız gerektiğini önceden planlayın.

17. Çok bunladığınızda ya da sıkıldığınızda kendinizi zorlamayın ve açıkça durumunuzu belirtin

 


Etiketler: İçe  Kapanıklar  İçin  Hayat  Kurtarıcı  17  Buluşma  Önerisi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER