hitler eroinine polis baskını

HİTLER EROİNİNE POLİS BASKINI

İstanbul’da düzenlenen narkotik operasyonunda ’Hitler Eroini’ olarak da bilinen 12 kilo 956 gram bonzai maddesi ele geçirildi.

Tarih : 23 Haziran 2014, 13:21
Puan Ver : Hitler Eroinine Polis Baskını(8/10)4


İstanbul'da düzenlenen narkotik operasyonunda 'Hitler Eroini' olarak da bilinen 12 kilo 956 gram bonzai maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 10 şüpheliden 7'si tutuklandı.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Anadolu yakasında torbacılara bonzai temin eden bir şebekeyi çökertmek için çalışma başlattı. Yaklaşık 2 ay süren teknik ve fiziki takiplerin ardından harekete geçen ekipler, Pendik, Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar'da eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda şebekenin liderliğini yapan Volkan Y.'nin de aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerlerinde ve göstermiş oldukları yerlerde yapılan aramalarda 12 kilo 956 gram satışa hazır bonzai, 2 adet sentetik uyuşturucu olan Ectasy hap, 510 gram bonzai üretiminde kullanılan 'Mam' isimli kimyasal madde, hassas teraziler ve uyuşturucu imalatında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Şebekenin bonzainin hammaddesi olan 'Mam' kimyasal içeriğini Çin'den getirerek imalathane olarak kullandıkları depolarda 'Yavşan Otu' ile karıştırarak gençlere satılmak üzere torbacılara dağıttığı belirlendi.

Polisteki işlemleri tamamlanan uyuşturucu şebekesi üyesinden 7'si çıkarıldığı Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'nde tutuklandı.

(İHA)

 


Etiketler: Hitler  Eroinine  Polis  Baskını  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER