'hişt' kavgasında ölümden döndü

'HİŞT' KAVGASINDA ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Limonlu Mahallesi’nde bir vatandaşın adını bilmediği Suriyeli sığınmacılara “hişt” diyerek hitap etmesiyle gerginlik yaşandı.

Tarih : 16 Nisan 2015, 10:09
Puan Ver : 'hişt' Kavgasında Ölümden Döndü(6/10)2


Mersin'in Erdemli ilçesinde, mahalle sakinleri ile Suriyeli sığınmacılar arasında “Hişt” diye hitap edilmesi nedeniyle çıkan kavgayı ayırmak isteyen vatandaş, hastanelik oldu.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Limonlu Mahallesi'nde bir vatandaşın adını bilmediği Suriyeli sığınmacılara “hişt” diyerek hitap etmesiyle gerginlik yaşandı. Bir süre sonra da çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Bu sırada tesadüfen kavganın yaşandığı sokaktan geçen Hasan Çetin adlı vatandaş, tarafları ayırmak isteyince kavganın ortasında kaldı. Çetin, grup tarafından inşaatta kullanılan kalaslarla dövüldü. Başına aldığı darbelerle yere yığılan Çetin, mahalle sakinleri tarafından hastaneye kaldırıldı.OLAYI ANLATTI

Gözünü hastane odasında açan Çetin, “Kahveden çıktım eve doğru gidiyordum. Baktım bir topluluk var. Kavga olduğunu fark ettim. İçlerinde tanıdık arkadaşlar olunca ayırmak istedim. Ayırayım derken 15-20 kişi sağdan soldan geldi. Kafama kalas vurdular. Kan, kafamdan ayaklarıma kadar aktı. Dengemi kaybettim, biraz kendime gelince arkadaşlardan ambulansı beklemeyip beni hastaneye götürmelerini istedim” dedi.

Kendisine saldıranların yabancı olduğunu ve hiç kimseyi tanımadığını ifade eden Çetin, “Sonradan grubun Suriyeli olduğunu öğrendim. 'Hişt' diye birbirlerine seslenmeleri sonucu kavga çıkmış. Olay bir ‘hişt' yüzünden çıkmış. Bizde bir seslenme ünlemi, onlarda ayıp bir kelime diye duydum ne kadar doğru onu da bilmiyorum. Konunun benimle hiçbir alakası da yok” diye konuştu.

“Kalası biraz daha süratli vurmuş olsaydı, beynim parçalanabilirdi, ölebilirdim” diyen Çetin, “Olan bana oldu, herkes hayatına devam ediyor. Sağlık olsun, olacak varmış” dedi.

Kavgaya karışanların tedavilerinin ayakta yapıldığı öğrenilirken, doktor kontrolünde tutulan Çetin'in sağlı durumunun iyiye gittiği belirtildi.

(İHA)

 


Etiketler:   Hişt    Kavgasında  Ölümden  Döndü  Mersin  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER