hırsızı kedi sandı 40 bin liradan oldu

HIRSIZI KEDİ SANDI 40 BİN LİRADAN OLDU

Adana’da sabaha karşı dükkanının alarmı çalınca, cep telefonuna sinyal gelmesine rağmen kedi sanıp yatan işyeri sahibinin dükkanı soyuldu.

Tarih : 26 Nisan 2015, 10:24
Puan Ver : Hırsızı Kedi Sandı 40 Bin Liradan Oldu(6/10)2


Adana'da sabaha karşı dükkanının alarmı çalınca, cep telefonuna sinyal gelmesine rağmen kedi sanıp yatan işyeri sahibinin dükkanı soyuldu.

Edinilen bilgiye göre, sabaha karşı saat 04.09 sıralarında Yüreğir ilçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde bilgisayar ve bilgisayar malzemeleri satan iş yerinin alarmı çaldı. Alarm sinyali iş yeri sahibi Özhan Elma'nın cep telefonuna da ulaştı. Elma uyanıp cep telefonunu kontrol ettiğinde, işyerinin alarmının çaldığını fark edip çalışanı Hüseyin Ağuş'u aradı. Ancak Ağuş'u uyandıramayan Elma işyerine kedi girdiğini düşünerek kendisi de yattı. Sabah olduğunda iş yerini açmaya gelen Elma kapının açık olduğunu, içeri girdiğinde ise 18 bilgisayarın çalındığını, zararının 40 bin lira olduğunu belirleyerek polisi aradı. Polis iş yerinin güvenlik kamerasını incelemeye aldı. Güvenlik kamerasında önce iki kişinin iş yerinin kapısını açtığı, alarm çalınca hırsızların kaçtığı, bir süre bekleyip kimsenin gelmediğini görünce tekrar iş yerine gelip bilgisayarları çaldığı görüldü. Hırsızların torba getirip bütün bilgisayarları doldurup götürdüğü görüldü.

Polis yaptığı çalışmanın ardından, zanlıların İmamoğlu ilçesinde hırsızlık yaparken yakalanan Muhammet H. (24), Mehmet D. (20) ve Mehmet Emin K. (21) olduğunu ve bu suçtan tutuklandığını belirledi.

Bu arada ifadesi alınan Özhan Elma'nın ise alarmın kedi nedeniyle çaldığını tahmin ettiğini, bu nedenle polise haber vermediğini belirterek, 'Daha öncede alarm çalmış gidip baktığımızda kedinin girdiğini görmüştük. Bu kez de kedi sandım o yüzden polisi aramadım. Keşke arasaydım hırsızlar suçüstü yakalanırmış' dediği öğrenildi.

(İHA)

 


Etiketler: Hırsızı  Kedi  Sandı  40  Bin  Liradan  Oldu  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER