'HEMEN BAYRAMDAN SONRA VERECEĞİM'


'HEMEN BAYRAMDAN SONRA VERECEĞİM'
Tarih : 22 Mayıs 2015, 15:48
Puan Ver : 'hemen Bayramdan Sonra Vereceğim'(10/10)6


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “8'inde iktidar olalım, ilk Ramazan Bayramı'nda ilk çıkaracağımız kanun emekliye iki maaş ikramiye kanunu. Hemen bayramdan sonra vereceğim bu parayı” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Elmadağ ilçesinde yaptığı mitingde 7 Haziran'da yeni bir başlangıcın yapılacağını belirterek, “Ben size söz veriyorum, oy versin vermesin CHP iktidarında başbakan olarak hiçbir vatandaşımı ayırmayacağım. Vatandaşlarıma şunu söylüyorum; 13 yıllık kredi açtık. 13 yılda ne yaptılar? 6 milyon 250 bin işsizimiz var. Elmadağ'da işsizlik var mı? Emin misiniz? Hükümete göre işsizlik yok. Çünkü Meclis tatile girmeden önce bir kanun getirdiler. Yabancıların çalıştırılması hakkında kanun teklifi. Sanki Türkiye'de işsizlik, iş alanları var çalışacak adam yok. Dışarıdan getirecekler Türkiye'de çalıştıracaklar. Buna izin verecek misiniz? Benim sözüm söz bu ülkede eğer işsizlik varsa huzursuzluk vardır. Sözüm huzursuzluğu bitirmektir. Sözüm herkesin iş, herkesin aş sahibi olmasıdır. Eğer bir evde gencecik bir çocuk işsizse, o evde huzur yoktu. Demek ki siyasetçinin birinci görevi istihdam yaratmaktır” ifadelerini kullandı.“REFAHI TABANA YAYACAĞIM”

“Refahı tabana yayacağım” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Emekliye Ramazan Bayramı'nda, Kurban Bayramı'nda birer maaş ikramiye vereceğim. Helali hoş olsun diyeceğim. Ben bunu söylüyorum, parayı nereden bulacaksın diyorlar. Sanki dünyanın parasını veriyoruz. 450 lira aylık alıyor, 450 lira ikramiye vereceksin. Bin lira alıyor, bin lira vereceksin. Üstelik her ay değil, bir Ramazan Bayramı, bir Kurban Bayramı. Bizim vefa borcumuz var emekliye. Diyorlar parayı nereden bulacaksın. Elmadağ'dan söylüyorum Ankara'daki beyler duysun. Sözüm söz, o kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim emekliye vereceğim. Bin liranın altında emekli aylığı alan 8 milyon vatandaşımız var. Açlığa mahkum etmişiz bunları, yoksulluğa mahkum etmişiz bunları. Refah tabana nasıl yayılacak. Türkiye büyürken emekli nasıl buradan nasibini alacak. Onlar vermezler. Onlar ceplerini düşünürler, onlar yandaşlarını düşünürler. Sözüm söz ben sizi düşüneceğim. Emekliyi düşüneceğim, işçiyi düşüneceğim.”

Mazotu çiftçi için 1,5 lira yapacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Nasıl 1,5 lira yapacaksın bunu, nasıl vereceksin? Sen havaalanını yapan şoföre 1 lira 21 kuruşa verirken oluyor da ben çiftçiye 1,5 liradan verince niye olmuyor. Hangi gerekçeyle olmuyor. Çiftçiyi aç bırakmayacağım. Çiftçi ekecek, alın terinin karşılığını alacak” dedi.“GEÇEN SEÇİMLERDE ŞU VEYA BU NEDENLE CHP'YE OY VERMEMİŞ BİR VATANDAŞIMI DAHA İKNA EDECEKSİNİZ”

Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ben çalışıyorum, emin olun ülkem için çalışıyorum, emin olun Türkiye için çalışıyorum. Emin olun bayrağım için çalışıyorum, bu ülke nasıl güzel olabilir bunun için çalışıyorum. Benim sorumluğum var. Sizin de sorumluluğunuz var. 7 Haziran'da sandığa gideceksiniz değil mi? Sizden başka bir söz istiyorum; geçen seçimlerde şu veya bu nedenle CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşımı daha ikna edeceksiniz. 4 yıl yetki istiyorum. 4 yılda ben bu coğrafyada hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye inşa edeceğim. Yoksulluk olmayacak bu topraklarda. 17 milyon yoksul 21. yüzyılın Türkiye'sinde. Onlar unuttular. Ben unutmam. Samsun'da açlıktan ölen Kübra bebeği unuttular. Onlar unuttular. Kimi? Ayaz bebeği. Konya'da bir gecekonduda camı kırık olduğu için zatürre olan ve ölen Ayaz bebeği onlar unuttular, ben unutmadım. Ben iktidara geldiğimde sözüm söz, bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Anneler çocuklarını huzur içerisinde okula gönderecekler. Beslenme çantası falan da yok. Okulda çocuk beslenecek. Bütün çocuklarımız yemeklerini yiyecekler okullarında.”“COĞRAFİ ÜSTÜNLÜĞÜ VAR TÜRKİYE'NİN, BUNU ŞUANA KADAR HİÇBİRİSİ DEĞERLENDİREMEDİ”

Dün İstanbul'da yüz yılın projesini açıkladıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Türkiye öyle bir yerdeki Afrika, Avrupa, Kafkasya, Orta Asya arasında bir pırlanta gibi duruyor. Coğrafi üstünlüğü var Türkiye'nin. Bunu şuana kadar hiçbirisi değerlendiremedi. Projeyi hazırladık. Bugüne kadar hiçbir iktisatçı bu proje yanlıştır demiyor, hiçbir siyasetçi, Davutoğlu dahi yanlıştır demiyor. Neden? Her kuruşunu hesapladık. İşsizliği nasıl önleyeceğimizi hesapladık, büyümenin nasıl olacağını hesapladık. Üç tarafımız deniz, bu denizlerin nasıl kullanılması gerektiğini açıkladık. Onlar bilmezler biz biliriz, çünkü onlar ceplerini düşünürler. Biz vatandaşımızı düşünüyoruz, Türkiye'yi düşünüyoruz. 11 milyon emekli kardeşime sesleniyorum; eğer halinden memnunsan, ‘ben daha fazla para istemiyorum' diyorsan sana bir şey demiyorum. Ama ‘ben onurlu bir insan olarak yaşamak istiyorum. Benim ikinci sınıf vatandaş olmamam lazım' diyorsan yerin belli adresin belli, CHP, Mustafa Kemal'in partisi. Bunu yapacağız. Emekli kardeşlerimden sadece bir şey istiyorum. 8'inde iktidar olalım, ilk Ramazan Bayramı'nda ilk çıkaracağımız kanun emekliye iki maaş ikramiye kanunu. Hemen bayramdan sonra vereceğim bu parayı” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, partisinin Kırıkkale mitingine gitmek üzere Elmadağ'dan ayrıldı.

(İHA)

 


Etiketler:   Hemen  Bayramdan  Sonra  Vereceğim    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER