HAYVAN KATLİAMINA PANKARTLI PROTESTO


HAYVAN KATLİAMINA PANKARTLI PROTESTO
Tarih : 26 Şubat 2015, 18:33
Puan Ver : Hayvan Katliamına Pankartlı Protesto(9/10)5


Bursa'nın Yenişehir ilçesinde yaşanan hayvan katliamı hayvanseverler tarafından protesto edildi.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse, MHP İlçe Başkanı Nihat Doğan, Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ercan Özel, Yenişehir Belediye Meclis Üyesi veteriner Emre Yörük, Bursa Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av.Güngör Hatemoğlu, Türkiye Hayvan hakları Derneği üyesi Filiz Ayhan ile hayvanseverlerin katıldığı protestoda, “insana, hayvana yeryüzünde özgürlük”, “hayvan katliamı dursun”, “hayvanların ölmediği işkence bir dünya dileğiyle”, “köpek bu dünyada sizi kendinden çok seven tek canlıdır” yazılı dövizlerle yürüdü.

Atatürk Anıtı'nda toplanan hayvanseverler ile bir araya gelen Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Bu olay hepimizi derinden hepimizi üzdü. Ben bu olaydan sonra gece uyku uyumadım. Olay kamuoyuna Yenişehir'den kaynaklanıyormuş gibi aktarıldı. Bu canlar bize emanet. Olayı duyar duymaz olay yerine gittik ve olayı raporlaştırdık. Bu meselenin Yenişehir'le uzaktan yakından ilgisi yok” şeklinde konuştu.

Hayvan rehabilitasyonu hakkında sorulan bir soruya da Başkan Çelik, “Buradan size söz veriyorum. Hayvan barınağının iyileştirmesi programımızda var. Büyükşehir belediyemizle de görüştük. Gereken neyse yapılacak” dedi.

Bursa Barosu Hayvan Hakları Komisyon Başkanı Güngör Hatemoğlu ise, “Bursa Barosu olarak bu olaya karışan tüm yetkililerin tespiti ve cezalandırılması için çalışacağımızı belirtmek istiyorum. Maalesef bizim yardımımızla ayakta kalan ve yaşayan hayvanlar için hiçbir şey yapılmadığını görüyoruz. Tüm insanlar bu hayvanlardan birinci derecede sorumludur” diye konuştu.

Hayvanseverler, daha sonda Atatürk Anıtı'ndan ellerinde çeşitli dövizlerle Yenişehir adliyesine kadar yürüdü. Hayvanseverler daha sonra Yenişehir adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu.

(İHA)

 


Etiketler: Hayvan  Katliamına  Pankartlı  Protesto  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER