HASAN FERİT GEDİK DAVASINDA GERGİNLİK


HASAN FERİT GEDİK DAVASINDA GERGİNLİK
Tarih : 25 Mayıs 2015, 11:21
Puan Ver : Hasan Ferit Gedik Davasında Gerginlik(9/10)5


Maltepe Gülsuyu'nda Hasan Ferit Gedik'in ölümüne ilişkin davanın görüldüğü Anadolu Adliyesinde gerginlik yaşandı. Adliye bahçesinde girerek slogan atan gruba polis müdahale etti. Yaşanan arbedede 6 gösterici gözaltına alındı.

Maltepe Gülsuyu'nda 2013 yılı Eylül ayında Hasan Ferit Gedik'in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı olaylara ilişkin davaya Kartal Anadolu Adliyesi 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Dava öncesinde Anadolu Adalet Sarayı içinde ve dışında çok geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. İzleyicinin alınmadığı duruşma, Hasan Ferit Gedik'in ailesinin ve avukatlarının katılımıyla başladı.

Bu sırada adliye bahçesine giren yaklaşık 20 kişilik bir grup, slogan atmaya başladı. Bunun üzerine çevik kuvvet polisi, kalkanlarını kullanarak grubu süpürme yöntemiyle dışarı çıkarmaya çalıştı. Bahçeden çıkmamak için direnen eylemcilerle, polis arasında arbede yaşandı. Polisin müdahalesi sonucu 6 eylemci gözaltına alındı. Diğer grup üyeleri ise ara sokaklara kaçarak dağıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Hasan  Ferit  Gedik  Davasında  Gerginlik  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER