Hamileler idrar yolları enfeksiyonuna aman dikkat!

HAMİLELER İDRAR YOLLARI ENFEKSİYONUNA AMAN DİKKAT!

Gebelikte sıvı tüketiminin son derece önemli olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Halil İbrahim Dinler şu bilgileri verdi: "Özellikle yaz aylarında sıvı kaybı fazla olduğu için gerekli sıvı alımı yapılmalıdır.

Tarih : 17 Mart 2016, 22:19
Puan Ver : Hamileler İdrar Yolları Enfeksiyonuna Aman Dikkat!(5/10)5


Sıvı, erken doğum tehlikesini önlemenin yanı sıra bebeğin hızlı gelişiminde de önemli bir yere sahiptir.İdrar yolu enfeksiyonu sorunu yaşayan anne adaylarının gebelik süresi boyunca yeterli sıvı tüketmesi, düzenli ve sağlıklı beslenmesi, doktor kontrollerini aksatmaması ifade edildi. Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Halil İbrahim Dinler, gebelikte sıvı alımı ve sağlıklı beslenmenin önemi hakkında önemli bilgi verdi.“GEBELİKTE ÇAY KAHVE TÜKETİLMEMELİ”Gebelikte sıvı tüketiminin son derece önemli olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Halil İbrahim Dinler şu bilgileri verdi: "Özellikle yaz aylarında sıvı kaybı fazla olduğu için gerekli sıvı alımı yapılmalıdır. Sıvı, erken doğum tehlikesini önlemenin yanı sıra bebeğin hızlı gelişiminde de önemli bir yere sahiptir. Gebeliğini yaz döneminde geçiren anne adayları günde ortalama 2 litreden az olmamak kaydı ile su tüketmelidir.

Suyun yanında sıvı tüketimi de çok önemlidir. Sıvı alması gereken gebeler çay ve kahve yerine, süt ve süt içerikli zengin mineralli içecekler tüketmelidir. Özellikle kahvenin, içerdiğinde bulunan ‘parakasantin' maddesi, günde 500 mg'ın üzerinde kahve tüketen bir gebe adayında düşük ve erken doğum tehlikesine, anne karnında ölü doğumlara neden olabilmektedir. Bunun yanında sık çay tüketen anne adaylarında ise demir eksikliği anemisi görülmektedir.”“YETERLİ SIVI ALIMI İDRAR YOLU ENFEKSİYONLARINI ÖNLER”
Etiketler: Hamileler  İdrar  Yolları  Enfeksiyonuna  Aman  Dikkat    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER