haberal'ın oğlu serbest

HABERAL'IN OĞLU SERBEST

Kazakistan Türk İşadamları Derneği Başkanı (KATİAD) ve Turkuaz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Pilge ile şirketin Ceo’su Hayri Ersoy cinayeti ile ilgili gözaltına alınan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Milletvekili Mehmet Haberal’ın oğlu Erkan Haberal, serbest bırakıldı.

Tarih : 07 Nisan 2015, 18:03
Puan Ver : Haberal'ın Oğlu Serbest(9/10)5


Kazakistan Türk İşadamları Derneği Başkanı (KATİAD) ve Turkuaz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Pilge ile şirketin Ceo'su Hayri Ersoy cinayeti ile ilgili gözaltına alınan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Milletvekili Mehmet Haberal'ın oğlu Erkan Haberal, serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Milletvekili Mehmet Haberal'ın oğlu MHP'den milletvekili adayı olan oğlu Erkan Haberal, bugün sabah saatlerinde Ankara'da gözaltına alınmıştı. Ankara'da gözaltına alınıp İstanbul'a getirilen Erkan Haberal İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde sorguya alındı. Haberal'ın 9 Ekim 2009 tarihinde Ümraniye'deki Kazakistan Türk İşadamları Derneği Başkanı (KATİAD) ve Turkuaz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Pilge ile şirketin Ceo'su Hayri Ersoy cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdiği öğrenildi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgusu tamamlanan ve 2015 Genel Seçimleri için MHP'den milletvekili aday adayı olan Erkan Haberal savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.ÜMRANİYE'DEKİ CİNAYET

Kazakistan Türk İşadamları Derneği Başkanı ve Turkuaz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Pilge ile şirketin Ceo'su Hayri Ersoy, Ümraniye'de kırmızı ışıkta duran aracında 9 Ekim 2009 tarihinde silahlı saldırıya uğramıştı.

Otomobile yakın mesafeden açılan ateş sonucu şirket CEO'su Hayri Ersoy ölmüş, Başkan Zeki Pilge ise yaralanmıştı. Küçüksu Caddesi'nde saat 20.00 sıralarında, kırmızı ışıkta duran araca arka çaprazdan yaklaşan saldırgan, kurşun yağdırmış, Pilge'nin bulunduğu sağ tarafı hedef alan saldırgan, 6 kez ateş ettikten sonra yaya olarak kaçmıştı. Saldırıda kurşunlardan dördü Pilge'ye 2'si ise Ersoy'a isabet etmişti.

(İHA)

 


Etiketler: Haberal  In  Oğlu  Serbest  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER