güneydoğu gazisi kendini yakmak istedi

GÜNEYDOĞU GAZİSİ KENDİNİ YAKMAK İSTEDİ

Güneydoğu’da askerlik görevini yaptığı sırada gazi olan 36 yaşındaki Melih Demir, Zonguldak’ta hizmet dışı bırakılan bir halk otobüsünü 25 bin TL’ye satın alarak köfteciye çevirdi.

Tarih : 02 Mart 2015, 13:24
Puan Ver : Güneydoğu Gazisi Kendini Yakmak İstedi(8/10)4


Zonguldak'ta dükkana dönüştürdüğü otobüste köfte satışı yapan Güneydoğu gazisi Melih Demir, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle belediyenin iş yerini kapatmasına tepki göstermek amacıyla Valilik önünde kendini yakmak istedi.

Güneydoğu'da askerlik görevini yaptığı sırada gazi olan 36 yaşındaki Melih Demir, Zonguldak'ta hizmet dışı bırakılan bir halk otobüsünü 25 bin TL'ye satın alarak köfteciye çevirdi. “Gazipark” adını verdiği köfteci otobüsü ile hizmet veren Melih Demir, kullandığı 40 metrekarelik arsa için de Milli Emlak'a kira ödemeye başladı. Zonguldak Belediyesi ise Melih Demir'in ruhsatsız olarak çalıştığı gerekçesiyle duruma müdahale etti.“EVDEKİ MADALYAMI TENEKE YAPTINIZ”

Pet şişeye doldurduğu benzin ile Zonguldak Valiliği önüne gelen Melih Demir, Atatürk Anıtı önünde yaşadıklarını anlattı. Üzerine benzin döken Gazi Melih Demir, Zonguldak Belediyesi'ne tepki gösterdi. Emniyet ekipleri ise teyakkuza geçti. Ekipler Melih Demir'e müdahale ederek sakinleştirmeye çalıştırdı.

Tepkisini dile getiren Melih Demir, beyin ameliyatı olduğunu söyleyerek şöyle dedi:

“Ben 40 metrekarelik yere Milli Emlak'a para ödüyorum. Belediye başkanı orayı yıkmak için elinden geleni yapıyor. Biz bu kadar mı ucuzuz? Diğer ruhsatsız yerleri yıkamıyor. Benim 40 metrekarelik yerimi yıkmaya kalkıyor. 40 metrekarelik yeri bize reva görmeyenler, vatan satılırken sesini çıkartmıyorlar. Benim evdeki madalyamı teneke yerine koydunuz. Benim madalyamı teneke yaptınız. Benim ekmek teknemi yıksınlar kendimi ateşe veririm. Bu Zonguldak'ın ayıbıdır.”ANNEDEN CHP'YE TEPKİ

Anne Gülcan Demir ise, 'Yeter artık bu kadar uğraşmak ya. Bir de ben CHP'ye üyeyim. Lanet olsun sizin gibi CHP'ye. Benim oğlum sayesinde sizler buradasınız. Canımı da versem oğlumun her zaman yanındayım' diye duruma tepki gösterdi.

Demir'e Valilik önüne gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Polis ise içinde az miktarda benzin kalan pet şişeye ise el koydu.

(İHA)

 


Etiketler: Güneydoğu  Gazisi  Kendini  Yakmak  İstedi  Zonguldak  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER