google mobil dostu sitelere öncelik verecek

GOOGLE MOBİL DOSTU SİTELERE ÖNCELİK VERECEK

Geçtiğimiz yılın ortalarından beri mobil dostu internet sitelerine öncelik veren Google, Mayıs ayından itibaren bu sitelere desteğini arttıracak.

Tarih : 25 Mart 2016, 09:33
Puan Ver : Google Mobil Dostu Sitelere Öncelik Verecek(8/10)5


Google'ın arama sonuçlarında mobil cihazları destekleyen internet sitelerine öncelik verdiği bilinen bir gerçek.

Amerikalı internet devi daha fazla siteyi mobil dostu yapmak için elinden geleni yapıyordu. Mobil dostu internet siteleri zaten Google'dan destek alıyordu, ama çok yakında bu destek çok daha önemli bir hal alacak.

Şirket bugün yayınladığı açıklamayla, Mayıs ayından itibaren, mobil destekli sitelerin arama sonuçlarında önemli bir avantaja sahip olacağını ve arama sonuçlarında bu sitelerin üst sıralarda çıkacağını duyurdu.Tabii bu durum mobil dostu olmayan internet sitelerinin arama sonuçlarında tamamıyla göz ardı edileceği anlamına gelmiyor.

Google yayınladığı açıklamada iyi içeriklerin ödüllendirilmeye devam edeceğini ve mobil dostu olmasa da iyi içerik yayınlayan internet sitelerinin yine aramalarında üst sıralarda yer alabileceğini açıkladı.

Sonuç olarak bir internet sitesinin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için illaki mobil dostu olması gerekmiyor ama eğer mobil dostu ise çok daha avantajlı bir konumda oluyor.
Etiketler: Google  Mobil  Dostu  Sitelere  Öncelik  Verecek    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER