Google, Apple'ı Yanlışlıkla Satın Aldı

GOOGLE, APPLE'I YANLIŞLIKLA SATIN ALDI

Dow Jones borsasında Google`ın, Apple`ı 9 milyar dolar karşılığında satın aldığı duyuruldu. Yanlış duyurunun ardından Apple`ın hisseleri düşüşe geçti.

Tarih : 11 Ekim 2017, 17:20
Puan Ver : Google, Apple'ı Yanlışlıkla Satın Aldı(8/10)4

Dow Jones, dün ekonomide yaşanan dev dalgalanmalar sonucunda Google'ın Apple'ı satın aldığını açıkladı. Google, Apple için sadece 9 milyar dolar ödeme yaptı. Apple hisselerini satın alan Google, sadece 2 dakikalığına hükümdar olabildi.

APPLE HİSSELERİ GERİLEDİ

9to5Mac sitesine yapılan açıklamada, haberin teknik bir hata sonucunda yayınlandığı ve 2 dakika içinde kaldırıldığı belirtildi. Olaydan önce 158 dolar olan Apple hisseleri, bu olayın ardından 155 dolara kadar geriledi.

YAŞANANLARDAN DOLAYI ÖZÜR DİLEDİ

Dow Jones endeksinin yöneticileri yaşananlardan dolayı özür dilerken, olayların arkasında bir siber saldırının olduğu iddiası reddedildi. Dow Jones CEO'su William Lewis, yaşananların test materyallerinin yanlışlıkla yayınlanmasından ibaret olduğunu belirtti. Dow Jones; "Yapay zekaların ekonomik birer güç oldukları gün, başarılı olan şirketler başarısız olanları bir bir yiyip bitirecekler" dedi. (Milliyet.com.tr)

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Google  Apple  I  Yanlışlıkla  Satın  Aldı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER