giyilebilir ağrı kesici cihazı

GİYİLEBİLİR AĞRI KESİCİ CİHAZI

Ağrılarını çeşitli ilaçlarla dindirmeye ya da gidermeye çalışanları ilgilendirecek yeni bir haber var. Bu cihazla tüm kronik ağrılarınız son bulacak.

Tarih : 22 Mart 2015, 13:33
Puan Ver : Giyilebilir Ağrı Kesici Cihazı(0/10)0


Ağrılarını çeşitli ilaçlarla dindirmeye ya da gidermeye çalışanları ilgilendirecek yeni bir haber var. Bu cihazla tüm kronik ağrılarınız son bulacak.Milyonlarca insan kronik ağrılarının çözümünü arıyor. İlaçlar yeterince fayda etmiyor. Bir süredir bu duruma çözüm arayan uzmanlar yeni bir cihazla mağdur insanların imdadına yetişiyor. Quell adlı cihaz, Amerika Gıda ve İlaç İdaresi FDA'dan onay alarak ilk giyilebilir ağrı kesici unvanına sahip oldu. Cihaz esnek bir yapıya sahip. Diz altına takılıyor, bu şekilde bir tasarımı mevcut.Cihaz deriye temas ediyor ve sinirleri uyandırıyor. Kronik ağrılara karşı doğal bir ağrı kesici vazifesi görüyor. Sinirler uyanıyor ve cihaz sayesinde vücutta endojen opioidler salgılanıyor. Böylece kronik ağrılar son buluyor.

Ayrıca Quell Bluetooth aracılığı ile akıllı telefonlarına bağlanıyor.Bu sayede cihazı istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz. Cihazı uyku esnasında da kullanabiliyorsunuz. Cihazın hedefi 100 bin dolar toplamak. Eğer 199 dolar bağışyaparsanız cihazı Haziran ayında alabilirsiniz.Cebit 2015: Dünyanın En Büyük 110 inç 4K Curved Televizyonu
Etiketler: Giyilebilir  Ağrı  Kesici  Cihazı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER