gergin geçen dava ertelendi !

GERGİN GEÇEN DAVA ERTELENDİ !

Müdahil avukatları güvenlik görevlilerince darp edildiklerini ileri sürerken, bazı sanıklar da müdahil avukatlarından şikayetçi oldu.

Tarih : 09 Mart 2015, 19:24
Puan Ver : Gergin Geçen Dava Ertelendi !(6/10)2


Maltepe Gülsuyu'nda Hasan Ferit Gedik'in hayatını kaybettiği olaylara ilişkin davanın 7. duruşması olaylı sona erdi. Müdahil avukatları güvenlik görevlilerince darp edildiklerini ileri sürerken, bazı sanıklar da müdahil avukatlarından şikayetçi oldu.

Anadolu Adalet Sarayı 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya 23'ü tutuklu olmak üzere toplam 24 sanık katıldı. Bir önceki dava duruşmasında çıkan olaylar nedeniyle adliye içerisinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Asansörlerin kata bağlantısı kesilirken, koridorlara girişler sıkı kontroller eşliğinde gerçekleştirildi. Duruşmayı izlemek isteyen vatandaşlar ile güvenlik görevlileri arasında ise zaman zaman tartışmalar yaşandı. Duruşma öncesinde söz alan sanıklar, müdahil taraf ve avukatlardan şikayetçi olduklarını söyledi. Tutuklular, 'İfade vermek için geliyoruz. Suçsuz olup olmadığımız yargılama sonucu belli olacak. Bizim suçlu olduğumuz konular var ama bu olayın suçlusu olmadığımız ortaya çıkacak. Bize saldıranlardan şikâyetçiyiz' diye konuştular. Bunun üzerine mahkeme, 'Önceki oturum yaşananlar kamera kayıtlarında var. Başsavcılığa gereği için gönderdik' açıklamasını yaptı.VERİLEN ÖĞLEN ARASINDA ARBEDE ÇIKTI

Duruşmaya verilen öğlen arasında adliye koridorlarında yine arbede çıktı. Mahkeme salonuna alınmayan grup, adliyede gerginliğe sebep oldu. Grup, polisle tartışarak, adliye içerisine konulan bariyerleri aşıp güvenlik güçlerinin üzerine yürüdü. Çıkan olaylar üzerine devreye giren çevik kuvvet ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Müşteki avukatlarından Efkan Bolaç ve gruptan bazı isimler, sivil polislerin ellerinde bulunan ucu çivili sopalar ile kendilerine vurduklarını iddia etti. Aralıklarla çıkan arbede sonucu 5 kişi gözaltına alınırken, 2 polis de hafif şekilde yaralandı. Öte yandan çıkan olaylar duruşmayı izleyenlerce cep telefonuyla görüntülendi.

Olayların ardından açıklama yapan Avukat Efkan Bolaç, 'Çivili sopayla polis elime vurarak telefonumu aldı. Kendisini çektiğim videoyu sildi ve arkadaşlarının yardımıyla olay yerinden kaçtı' dedi.

Hasan Ferit Gedik davası, iddianamenin okunmasıyla birlikte saat 17.30 sıralarında tamamlandı. Mahkeme heyeti, sanıkların ifadelerinin alınması için duruşmayı 16 Mart Pazartesi gününe ertelediğini açıkladı.

(İHA)

 


Etiketler: Gergin  Geçen  Dava  Ertelendi    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER