Geliştirici Hesabı Olmadan iOS 10 Beta Nasıl Yüklenir?

GELİŞTİRİCİ HESABI OLMADAN İOS 10 BETA NASIL YÜKLENİR?

iOS 10 Beta Nasıl Yüklenir? Bildiğiniz üzere iOS 10 Beta‘yı iPhone ya da iPad cihazınıza yüklemeniz için yıllık 99 dolar abonelik ücretiyle bir iOS geliştiricisi olmanız gerekiyor.

Tarih : 19 Haziran 2016, 10:28
Puan Ver : Geliştirici Hesabı Olmadan İos 10 Beta Nasıl Yüklenir?(6/10)6


 Eğer iOS 10 için bir uygulama geliştirmeyi düşünmüyor ancak yinede Apple‘ın bu yeni işletim sistemine önceden bir göz atmak istiyorsanız, siz de diğer geliştiriciler gibi yeni iOS'i cihazınıza yükleyebilir ve bu yeni iOS'in tüm yeni özelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Şimdi bunun basitçe nasıl yapıldığını görelim.Başlamadan önce cihazınızın iCloud ya da iTunes ile bir yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Zira Beta aşamasında olan bir versiyonu yüklemenin neye yol açacağını her daim kestirmek mümkün değil.

1- Yedeğinizi aldıysanız şimdi, iPhone'unuzdan Safari uygulamasını çalıştırn.2- Ardından herkese açık bir iOS geliştirici profilinin linkine ihtiyacınız olacak. Bunun için şu linki kopyalayarak Safari'de açın: sendspace.com/file/wr8sv03- Ardından profili cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan Download butonuna basarak bunu yapabilirsiniz. Sonra size profili yüklemek istediğiniz cihaz sorulacak. iPhone'a yükleyeceğinizi farzedersek ekrandan iPhone‘u seçmelisiniz.

4- Bunu da yaptıktan sonra iOS Beta Software Profile isminde bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Buradan sağ üst kısımda bulunan Install butonuna basarak yükleme işlemini başlatın.5- Yükleme işlemi sırasına iPhone'unuz tekrar başlatılacak. Telefonunuz bir kez açıldığında Ayarlar uygulamasını çalıştırın.6- Genel sekmesine ve ardından Yazılım Güncelleme başlığına dokunun. Buradan artık iOS 10 Developer Beta 1 sürümünün yüklemeye hazır olduğunu görebilirsiniz. (Bazen bu hemen görünmeyebiliyor. Böyle bir durumda Ayarlar uygulamasını tamamen kapatarak tekrar çalıştırın.)Buradan basitçe yükleme işlemini başlatarak yeni iOS'in ve onun yepyeni özelliklerinin tadını ilk çıkaranlardan olabilirsiniz.
Etiketler: Geliştirici  Hesabı  Olmadan  İos  10  Beta  Nasıl  Yüklenir    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER