'gelişmiş ülkelerin karşımızda şansı olamayacak'

'GELİŞMİŞ ÜLKELERİN KARŞIMIZDA ŞANSI OLAMAYACAK'

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “2023 hedeflerine ulaştığımızda gelişmiş ülkelerin Türkiye karşısında sonu hiç iyi olmayacak” dedi.

Tarih : 06 Mayıs 2015, 21:09
Puan Ver : 'gelişmiş Ülkelerin Karşımızda Şansı Olamayacak'(5/10)1


Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “2023 hedeflerine ulaştığımızda gelişmiş ülkelerin Türkiye karşısında sonu hiç iyi olmayacak” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Silivri'de AK Parti İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Seçim Koordinasyon Merkezinde geçekleşen toplantıya partililerin yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. Burada partililere yönelik bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Cumhuriyet Halk Partisinin şehir efsanesi oluşturmada, menfi propaganda yapmada inanılmaz bir yeteneği var. Aklınız durur. İş yapmada beceride eli ne kadar aşağıdaysa insanların kafalarını çelmede de yukarı doğru bir kabiliyetleri vardır. Öyle yalanlar söylüyorlar ki 28 kere doğruyu anlatıyoruz ama söyledikleri bir yalanı ancak kapatıyoruz. Bu yalanlara inanan bir vatandaşa 2 saat süre ayırdım. Bütün bilgilerimi kullanarak ne biliyorsam anlattım ama CHP'nin bunlar sizi burada sürecekler yalanını adamın kafasından silemedim. Tabi herkes değil ama bu yalanlara inanan bazı insanlarımız var” dedi.

Bakan Güllüce, “Yılda 150 milyon insanın inip kalkacağı dünyanın en büyük havaalanını yapıyoruz. Hangi partili olursak olalım bundan iftihar etmeliyiz. Türkiye cumhuriyeti ordusu, mühendisi, mimarı ile el ele vermiş MİLGEM diye bir proje yapıyor. Bu proje kapsamında hücum botu ve dünyanın en gelişmiş gemisini yapıyor. Bundan herkesin iftihar etmesi lazımken CHP biz gelir gelmez bunu durduracağız diyor. Altay isminde bir tank yapacağız diyoruz. Ona da karşı çıkıyorlar. Neden karşı çıkıyorlar gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Yüz binlerce bunun yan türevleri olacak. Ben kendisinden korkulan, topraklarına kimsenin tecavüz edemeyeceği bir ülkenin vatandaşı olmak istiyorum. Bu birilerini neden rahatsız ediyor” şeklinde konuştu.“İNŞAAT SEKTÖRÜNDE DÜNYA İKİNCİLİĞİNİ YAKALADIK”

Hızlı treni Ankara'ya kadar yaptıklarını ancak bunun devamının geleceğini belirten Bakan Güllüce, “Anadolu'nun topografyası çok zordur. Özellikle Sivas'tan sonrası çok zordur. Ama biz yapacağız diyoruz. Nasıl biz CHP'nin bütün engelleme çalışmalarına rağmen denizin altından Marmaray'ı yaptıysak, Avrasya tüneline başladıysak, uçak yapmaya kalkan bir Türkiye isek Ardahanlı, Karslı, Erzurumlu, Sivaslı bekle geliyoruz diyoruz. 2023 hedeflerimizin dışarıdakileri rahatsız etmeleri normaldir ama içerdekileri rahatsız etmesi beni üzüyor. 2023'te biz o büyük ihracat hamlemize ulaştığımızda bizim sanayicimiz üreticimiz dünya pazarlarına ulaştığı zaman gelişmiş ülkelerin karşımızda sonu hiç iyi olmayacak. Şuanda inşaat sektöründe dünya ikinciliğini yakaladık. Bizim yurt dışında 300 milyar dolarlık işimiz var. Sadece Afrika'da 56,5 milyar dolar işimiz var. Ben bir yıl içinde sanayicilerimize 209 katrilyonluk ÇET (Çevre Denetleme) verdim. Yani bu 209 katrilyonluk yatırım demektir. Bu hamle ihracatın büyümesi, yüz binlerce insanın iş bulması, genlerin iş adamı olması demek oluyor” dedi.

(İHA)

 


Etiketler:   Gelişmiş  Ülkelerin  Karşımızda  Şansı  Olamayacak    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER