GAZETECİLERE ÇİRKİN SALDIRI


GAZETECİLERE ÇİRKİN SALDIRI
Tarih : 21 Mart 2015, 14:12
Puan Ver : Gazetecilere Çirkin Saldırı(8/10)4


Diyarbakır'da 'Barış ve kardeşlik' mesajlarının verilmesi beklendiği için tarihi Nevruz olarak adlandırılan Nevruz kutlamalarını takip etmek üzere alana giden gazetecilerin fotoğraf makinesi ve kameralarına yüzleri kapalı bir grup tarafından el konuldu.

Verilecek mesajlar için tüm Türkiye ve dünya kamuoyunun merakla beklediği Nevruz kutlamasına katılmak üzere Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkanlığı'nda oluşturulan tertip komitesi tarafından düzenlenen akrediteyi alan gazeteciler, alana girdiklerinde yüzleri kapalı bir grubun saldırısına uğradı. Akrediteleri olmalarına rağmen alana alınmak istenmeyen gazetecilerin kullandığı techizata el koyan yüzleri kapalı grup, 'El konulan kamera ve fotoğraf makinelerini DTK'dan alabilirsiniz' diyerek çekim yapmalarına izin vermeyip malzemelerini aldı.

Ayrıca Nevruz alanı çevresinde dolanan yüzleri kapalı gruplar tarafından zaman zaman vatandaşlara yönelik darp girişimleri de yaşandığı gözlendi. Nevruz kutlamalarının yapıldığı alan etrafında görevlendirilen tertip komitesi üyelerinin yüzleri kapalı gruba müdahale etmemesi vatandaşlardan tepki aldı.

(İHA)

 


Etiketler: Gazetecilere  Çirkin  Saldırı  Diyarbakır  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER