Galatasaray ile Stoke City Anlaşsa Bile Ndiaye İngiltere'ye Gidemeyebilir

GALATASARAY İLE STOKE CİTY ANLAŞSA BİLE NDİAYE İNGİLTERE'YE GİDEMEYEBİLİR

Galatasaray ile Stoke City, Badou Ndiaye'nin transferi konusunda anlaşsa bile Senegalli futbolcu İngiltere'ye gidemeyebilir. 27 yaşındaki futbolcu, ilk etapta çalışma izni alamadı.

Tarih : 30 Ocak 2018, 11:20
Puan Ver : Galatasaray İle Stoke City Anlaşsa Bile Ndiaye İngiltere'ye Gidemeyebilir(6/10)2

Galatasaray'dan Stoke City'ye gitmeye hazırlanan Badou Ndiaye'nin transferinde beklenmedik bir gelişme yaşandı. Senegalli futbolcu, gelen yüksek teklif sonrasında teknik ekip ve yönetime ayrılmak istediğini bildirmişti. Ara transfer döneminin sona ermesine iki gün kala, 27 yaşındaki oyuncunun transferi nihayete ermeyi bekliyor.

KULÜPLER ANLAŞSA BİLE GİDEMEYEBİLİR

İngiltere'deki yeni çalışma izni koşullarını Badou Ndiaye'nin karşılamadığı tespit edildi. Ada'daki kriterlere göre yabancı futbolcuların otomatik olarak çalışma izni alabilmesi için, formasını giydikleri milli takımdaki oynama sürelerine göre uygun durumda olmaları gerekiyor. İki kulüp arasında transfere yönelik görüşmelerin olumlu olmasıyla birlikte, bu durumun da çözüme kavuşturulması gerektiğinin altı çiziliyor.

YÜZDE 60'TAN AZ OYNADI

FIFA Dünya Sıralaması'nda 21 ila 30. basamak arasında yer alan bir ülkenin futbolcusunun, takımının son iki yılındaki maçlarının toplam süresinin en az yüzde 60'ında forma giymiş olması gerekiyor. Mevcut durumda 24. sırada bulunan Senegal'in futbolcusu Ndiaye'nin, son iki senedeki toplam oynama sürelerinin bu oranın altında kaldığı belirlendi.

KARARA İTİRAZ EDİLİYOR

Direkt olarak çalışma izni alamayan futbolcular hiç alamayacak anlamına gelmiyor. Ancak kapılar tamamen kapanmasa da, daha meşakkatli bir ikinci yola başvurmak gerekiyor. Ndiaye'nin durumundaki isimler için itiraz kuruluna gidiliyor ve durumunun istisnai olduğunun tespit edilmesi isteniyor.

KARARA GÖRE SÜREÇ BELLİ OLACAK

Oyuncunun tecrübesi ve değeri gibi bazı kriterleri baz alan kurul, puanlama sistemine göre bir karara varıyor. İstisnai durum kriterlerini karşılasa bile kurulun, başvuruları geri çevirme hakkı da bulunuyor. İngiltere'deki durumun açıklığa kavuşmasıyla süreç hızlanacak. Ndiaye için çalışma izni çıkması durumunda, transfer işlemleri derhal gerçekleştirilecek.


 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Galatasaray  İle  Stoke  City  Anlaşsa  Bile  Ndiaye  İngiltere  Ye  Gidemeyebilir    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER