fransa google'ı çok ağır tehdit etti!

FRANSA GOOGLE'I ÇOK AĞIR TEHDİT ETTİ!

Avrupa ülkeleri ile Google'ın arası bir türlü düzelemiyor.

Tarih : 15 Haziran 2015, 09:47
Puan Ver : Fransa Google'ı Çok Ağır Tehdit Etti!(6/10)5


Avrupa ülkeleri ile Google'ın arası bir türlü düzelemiyor. NSA skandalında ABD teknoloji şirketlerinin başrolü oynaması nedeniyle Avrupa ülkelerinin ABD teknoloji şirketi alerjisi tavan yaptığından beri Google ve diğer ABD teknoloji şirketlerinin Avrupa'daki faaliyetleri sürekli mercek altında tutuluyor.



Şimdi de Fransız hükumeti, Google'a ağır bir tepki verdi. Fransızlar, Google'ın sadece sınırlı sayıdaki ülkerde yürüttüğü “unutulma hakkı” özelliğinin tüm dünya için geçerli olmasını talep ediyor. Zira, Fransa'da yaşayan ve Google'da yer alan hakkındaki haberler nedeniyle mağdur olduğunu düşünüp unutulma hakkını kullanmak isteyen bir kullanıcının, sadece Fransa'daki Google aramlarında unutulması ama dünyanın başka bir yerinden yapılan aramalarda, unutulması istenen haberin yine arama sonuçlarında görülmesi Fransız hükumetini tatmin etmedi.



Fransızlar şimdi Google'dan, unutulma hakkını tüm dünya aramalarına yaygınlaştırmasını istiyor. Aksi halde Google'ın Fransa'da faaliyet göstermesi mümkün olmayacak. Kısacası, Google yine eli mahkum, Avrupalıların istediklerini tıpış tıpış yapacak. Acaba Türkiye'den Google'a böyle istekler yöneltsek, Google bize ne cevap verirdi?



Windows 10 Mobile'ın Satış Tarihi Belli Oldu

 






Etiketler: Fransa  Google  I  Çok  Ağır  Tehdit  Etti    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER