FORSLU HEDİYEYE 'FENERBAHÇELİ' ESPRİ


FORSLU HEDİYEYE 'FENERBAHÇELİ' ESPRİ
Tarih : 09 Nisan 2015, 16:12
Puan Ver : Forslu Hediyeye 'fenerbahçeli' Espri(7/10)3


Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı forsu şeklinde hazırlanan baklava sürprizi yapıldı. Erdoğan, baklavanın sarı-kırmızı renklerine dikkati çekerek, “Bunu yaparken Fenerli yapmalıydınız” diyerek güldü.

4. Türk Patent Ödülleri töreni katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tören öncesinde patenti alınmış Kayseri sucuk ve pastırması ile Gaziantep baklavalarının tanıtıldığı stantları gezdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından Gaziantep yöresine ait baklavalar tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Belediye Başkanı Şahin'e, “Gıdanın TSE standardı olmaz, çünkü mekanik değildir, değişkendir” dedi.“FORSLU BAKLAVA SÜRPRİZİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep baklavalarının tanıtıldığı stantta bir sürprizle de karşılaştı.

Cumhurbaşkanlığı forsu şeklinde ve sarı-kırmızı renklerde hazırlanan baklavayı gören Cumhurbaşkanı Erdoğan, baklavanın renkli olmasına atıfta bulunarak, baklavanın organik olup olmadığını, renklendirmede kullanılan boyanın gıda için uygun olup olmadığını sordu.

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu'nun, renklendirmede organik gıda boyalarının kullanıldığını söylemesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, baklavanın güvenle yenilebileceğini söyledi.“GIDA SEKTÖRÜNDE DE BU ŞEKİLDE ADETA BİR MERKEZ KONUMUNDA”

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, baklavaların görüntüsüne bakıldığı zaman tamamen bir cazibe merkezi olduğunu dile getirdi.

Gaziantep'in özellikle baklavalarıyla, kebabıyla çok meşhur olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'in 264 çeşit yemeğinin olduğunu, bu noktada Gaziantep'in sanayisiyle olduğu gibi gıda sektöründe de bu şekilde adeta bir merkez konumunda olduğunu vurguladı.“BUNU YAPARKEN FENERLİ YAPMALIYDINIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alt yapısıyla, üst yapısıyla değişen bir Gaziantep'in bulunduğuna dikkat çekerek, “Gaziantep'in bugünlere gelmesinde emeği geçen hükümetlerimizi, yerel yönetimlerimizi gerçekten kutluyorum. Bundan sonrada bu başarıların artarak devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Gaziantep'in gıda da bile patent alan bir il olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazianteplilere hayırlı olması dileğinde bulundu. Forslu baklavanın görünüşünün de güzel olduğunu ifade eden Erdoğan, baklavanın sarı-kırmızı renklerine dikkati çekerek, “Bunu yaparken Fenerli yapmalıydınız” diyerek güldü.

(İHA)

 


Etiketler: Forslu  Hediyeye    Fenerbahçeli    Espri  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER