'fişleme' iddialarına soruşturma

'FİŞLEME' İDDİALARINA SORUŞTURMA

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, emniyetteki ‘fişleme’ iddialarına yönelik soruşturma başlattı.

Tarih : 05 Mart 2015, 18:45
Puan Ver : 'fişleme' İddialarına Soruşturma(5/10)1


Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, emniyetteki ‘fişleme' iddialarına yönelik soruşturma başlattı.

Bingöl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan polislerin isimleri, Facebook'ta ‘Polis Memurları Dayanışma Grubu' adlı grupta yayınlanan ‘fişleme' listelerinde yer aldı. Listelerde isimlerini gören polisler, savcılığa suç duyurusunda bulundu.SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yayınlanan listelerde isimlerinin karşısında ‘uzaklaştırılmalı`, ‘aktif katılımı var', ‘kazanılır', ‘alkol alır', ‘ihraç edilmeli', ‘rütbesi yükseltilmeli', ‘yurt dışı bizden referanslı`, ‘himmeti tam', ‘bize yakın, kazanılmalı' gibi ifadeleri gören çok sayıda polisin suç duyurusunda bulunması üzerine savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “Bingöl Emniyet Müdürlüğünde görevli bir kısım personel 4 Mart 2015 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza yaptıkları müracaatlarında; Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinde, Polis Memurları Dayanışma Grubu başlıklı grupta, Bingöl İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan bazı personelin isimlerinin yer aldığı ‘fişleme listesi' yayınlandığını, bu listede kendi isimlerinin de bulunduğunu beyan ederek şikâyetçi olmuşlardır. Bu iddia üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından soruşturma işlemlerine başlanmıştır. Şu an itibariyle bu soruşturma kapsamında gözaltına alınmış herhangi bir şüpheli bulunmadığı gibi şikayete konu listeleri kimin yayınlandığı da henüz tespit edilememiştir” denildi.

(İHA)

 


Etiketler:   Fişleme    İddialarına  Soruşturma  Bingöl  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER